Teatr Poezji ŁOK na Międzypowiatowym Dniu Bibliotekarza w Ulanie-Majoracie [FOTO]

  • 10 maja 2022, 17:35
  • Sławomir Żyłka
Teatr Poezji ŁOK na Międzypowiatowym Dniu Bibliotekarza w Ulanie-Majoracie…
W niedzielne popołudnie 8 maja 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbyło się międzypowiatowe wydarzenie z okazji Dnia Bibliotekarza. Uroczystość uświetnił występ Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Wydarzenie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Łukowie przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie. W spotkaniu wziął udział gospodarz Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wiceburmistrz Łukowa Mateusz Popławski, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie Tadeusz Sławecki, Dyrektor MBP w Łukowie Mariusz Chudek oraz pracownicy bibliotek obu powiatów. Wygłoszono okolicznościowe oracje z życzeniami, wskazując na znaczenie bibliotek dla naszej kultury w czasach wszechobecnej cyfryzacji i innych zagrożeń naszej doby. Spotkanie poprowadziła instruktor powiatowy Renata Zienkiewicz z MBP w Łukowie. Na wydarzenie złożyły się multimedialne prezentacje obrazujące bazę i działania placówek bibliotecznych z sąsiadujących powiatów. W przerwie przy okolicznościowym torcie i kawie prowadzono kuluarowe rozmowy. Na program artystyczny złożyły się prezentacje prozy i poezji w wykonaniu recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie. Łukowski Ośrodek Kultury reprezentowali: Julia Semczuk, Natalia Polkowska, Lena Aleksandrowicz, Julia Osiak, Anna Rokicka, Mikołaj Niedziela oraz Maksymilian Zdanowski. Dyrektor GBP w Ulanie-Majoracie Jolanta Palica zaprosiła gości do obejrzenia swojej placówki. Spotkanie zakończyło się integracyjnym ogniskiem w altanie rekreacyjnej Sołectwa Ulan-Majorat.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (58)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe