Artyści z ŁOK na gali wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego [FOTO]

  • 10 maja 2022, 17:49
  • Tomasz Kanadys
Artyści z ŁOK na gali wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego…
W poniedziałek 9 maja 2022 roku w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego.

Marszałek Jarosław Stawiarski oraz członek zarządu Bartłomiej Bałaban przekazali wsparcie 216 osobom, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami województwa lubelskiego.

Wśród nich znalazło się 13 młodych artystów kształcących swoje umiejętności w Łukowskim Ośrodku Kultury:
- Lena Aleksandrowicz (teatr);
- Zuzanna Bochman (muzyka);
- Oliwia Dzido (muzyka);
- Oliwia Gręzak (muzyka);
- Emilia Orzeł (teatr);
- Julia Osiak (teatr);
- Natalia Polkowska (teatr);
- Julia Semczuk (teatr);
- Emilia Szcześniak (muzyka);
- Julia Wardak (muzyka);
- Marta Wardak (muzyka);
- Maciej Radomyski (teatr);
- Kacper Siwiak (teatr).

„Cieszę się, że mamy w regionie tyle młodych, zdolnych i niezwykle kreatywnych osób. Wierzę, że to stypendium – chociaż w małych stopniu – umożliwi Wam dalszy rozwój” – mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Galę zakończył koncert 4 stypendystów. Miło nam poinformować, że jednym z wykonawców był Maciej Radomyski, który recytował utwór „Anioł Pański” Franciszki Arnsztajnowej.

Samorząd Województwa Lubelskiego przeznaczył na tegoroczne stypendia artystyczne blisko 300 tysięcy złotych. Każdy ze stypendystów otrzymał 1 tys. 388 złotych. Gratulujemy!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe