Miasto Łuków: Opaski dla seniorów - MOPS czeka na zgłoszenia

  • 20 maja 2022, 11:06
  • Tomasz Goławski UM
Miasto Łuków: Opaski dla seniorów - MOPS czeka na zgłoszenia
Do 31 maja mieszkańcy Łukowa, którzy ukończyli 65 lat, mogą składać swoje wnioski o przystąpienie do programu „Korpus Wsparcia Seniora”. W ramach programu samorząd miejski chce kupić specjalne „opaski bezpieczeństwa” dedykowane właśnie osobom starszym. Wnioski od seniorów przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Miasto Łuków realizując program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej chce zakupić opaski do noszenia na ręku, które będą umożliwiały m.in. monitorowanie podstawowych funkcji życiowych, wysłanie sygnału „SOS” oraz teleopiekę (tj. komunikowanie się z centrum obsługi medycznej i opiekunem) w przypadku sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.

Osoby, które chcą uczestniczyć w programie i być chronione za pomocą specjalnej opaski, powinny do 31 maja złożyć do MOPS formularz zgłoszeniowy. Formularz można złożyć osobiście (ul. Zdanowskiego 15) lub drogą mailową na adres: [email protected]

Program będzie realizowany do 31 grudnia br., a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.  Uwaga! złożenie wniosku nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem osoby do objęcia pomocą! Program „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 finansowany ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Tomasz Goławski UM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe