Łuków ma już własną aplikację miejską. Czy będziemy Smart City?

  • 23 maja 2022, 13:09 (aktualizacja 23 maja 2022, 13:18)
  • Bartosz Leśkiewicz
Łuków ma już własną aplikację miejską. Czy będziemy Smart City?
ŁUKÓW - to aplikacja miejska na wszystkie urządzenia mobilne, takie jak smartfony. Nowa apka pokaże nam miasto z innej strony oraz ułatwi codzienne sprawy. To funkcjonalne narzędzie skierowane jest przede wszystkim do mieszkańców. Choć skorzystają z niej także turyści.

Aplikacja ŁUKÓW to narzędzie wielofunkcyjne. Znajdziemy w niej wszystkie aktualności i wydarzenia oraz  informacje o urzędach i instytucjach. Co więcej przypomni nam o zbliżających się imprezach, koncertach, spotkaniach itp., a nawet pozwoli na ich ocenę. Natomiast dzięki czytnikowi kodów QR będziemy mieli szybszy i prostszy dostęp do informacji pojawiających się w przestrzeni miasta.

W apce znajdziemy zawsze aktualny i wygodny rozkład jazdy komunikacji miejskiej.
Sprawdzimy tu także dokładną prognozę pogody, zarówno na najbliższe godziny jak i kolejne dni . Ponadto pokazuje stan naszego powietrza. Aplikacja na bieżąco sprawdza pomiary ze wszystkich czujników smogowych na terenie Łukowa.

Aplikacja, to także rozwiązanie problemów z wyrzucaniem odpadów. W przejrzysty sposób pokaże jak właściwie segregować śmieci i poinformuje o wystawieniu odpowiedniego pojemnika danego dnia.

Znajduje się w niej też specjalny moduł, za pomocą którego możemy zgłaszać wszelkie uszkodzenia i problemy w przestrzeni miejskiej, takie jak dziura w jezdni, wandalizm, czy przepełnione śmietniczki. Informacja ta trafi bezpośrednio do odpowiednich służb.

Apka pokazuje także otwartość naszego miasta na turystów. Z jej pomocą osoby odwiedzające Łuków, będą mogły łatwiej odnaleźć i trafić do najważniejszych i najciekawszych punktów na mapie naszego miasta. Co więcej, specjalny audio przewodnik oprowadzi nas po wszystkich zabytkach.

Wybrane opcje zarezerwowane są wyłącznie dla mieszkańców. Aby je aktywować , wystarczy przyłożyć swoją Łukowską Kartę Mieszkańca do telefonu (z uruchomionym czytnikiem NFC) i korzystać bez ograniczeń. Dzięki aplikacji możemy także wyrobić sobie taką Kartę.

Aplikację pobrać można w sklepach internetowych:

 

Zobacz jak wiele możesz na tym skorzystać. Aplikacja ŁUKÓW to miasto w Twoim smartfonie.

Bartosz Leśkiewicz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe