Wykład ŁUTW: "Na wnuczka", "na dopłatę", "na przelew", "na garnki". Jak nie dać się oszukać w dzisiejszych czasach" [FOTO]

  • 27 maja 2022, 21:38
  • Alicja Dymitruk
Wykład ŁUTW: "Na wnuczka", "na dopłatę", "na przelew", "na garnki". Jak…
25 maja 2022r. gościliśmy w Łukowskim Ośrodku Kultury asp. Szymona Sadowskiego, funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Łukowie, który poprowadził spotkanie pn. "Na wnuczka", "na dopłatę", "na przelew", "na garnki". Jak nie dać się oszukać w dzisiejszych czasach".

Wykładowca opowiedział słuchaczom o metodach i zabiegach oszustów, którzy poprzez manipulację i perswazję wyłudzają pieniądze. Nie zabrakło również informacji na temat postepowania wobec niepokojących telefonów, zaproszeń na pokazy czy próby oszustwa np. na blik czy dopłatę faktury. Podczas spotkania asp. Szymon Sadowski uczulił zebranych także na linki phishingowe.

Alicja Dymitruk

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe