Miasto Łuków: Żywy pomnik Bronisława Chącińskiego

  • 14 czerwca 2022, 16:43
  • Tomasz Goławski UM
Miasto Łuków: Żywy pomnik Bronisława Chącińskiego
Bronisław Chąciński - słynny łukowski lekarz i społecznik - zyskał kolejne miejsce pamięci. Oprócz szkoły i osiedla jego imienia, pamiątkowej tablicy na budynku kolegiaty na Placu Narutowicza oraz nagrobka na cmentarzu św. Rocha, o postaci Honorowego Obywatela Miasta Łuków będzie teraz przypominał dąb pamięci przy Przedszkolu Miejskim nr 3 w Łukowie.

Dokładnie sto lat od śmieci Bronisława Chącińskiego, 13 czerwca 2022 r. uroczyście zasadzony został dąb jego pamięci. Uroczystość zorganizowało Miasto Łuków, Przedszkole Miejskie nr 3 oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza, której jedna z filii mieści się właśnie przy edukacyjnej placówce. W uroczystości udział wzięły władze miasta, przedstawiciele miejskich jednostek i mieszkańcy, w tym dzieci z przedszkola.

Sylwetkę słynnego łukowianina przedstawił zgromadzonym dyrektor biblioteki Mariusz Chudek. Natomiast jak mówiła podczas uroczystości dyrektor Renata Wawerek, pobliskie Przedszkole z troską dbać będzie o drzewo, które w przyszłości da cień przebywającym tu dzieciom. Kulminacją było jednak odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz drzewa, a także symboliczne zasadzenie drzewa”.

Wydarzenie wpisuje się w uchwalony przez Radę Miasta Łuków Rok Bronisława Chącińskiego.

Tomasz Goławski UM

Zdjęcia (36)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe