3. koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /17 lipca 2022

  • 8 lipca 2022, 18:46
  • Tomasz Kanadys
3. koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej…
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na 3. koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie, który odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2022 roku o godz. 19:00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.

Wystąpią: Magdalena Maniewska (Gdańsk) – obój oraz Zbigniew Gach (Słupsk) – organy. Wstęp wolny. Koncertu będzie można wysłuchać na żywo w łukowskim kościele, na stronie YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz w Katolickim Radiu Podlasie 101,7 FM.

TRANSMISJA ON-LINE:

 

Partnerami X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie są: Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!” oraz Totalizator Sportowy LOTTO.

Patronat Honorowy nad X Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

W skład Komitetu Honorowego wchodzą: Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Bp Kazimierz Gurda, Wicepremier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Skwarek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie Ks. Marek Bieńkowski oraz Dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz.

Organizatorzy: Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ks. Kanonik Andrzej Kieliszek, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski.

Mecenasi wydarzenia: Powiat Łukowski, kwiaciarnia Łąki Pąki, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Parisel Palace oraz PPH Iwonex Drukarnia.

Magdalena Maniewska, oboistka, to absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem), mistrzowskich studiów podyplomowych w klasie prof. Jerzego Kotyczki w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz doktor sztuki. Uczestniczka wielu kursów prowadzonych przez polskich i zagranicznych profesorów. Założycielka zespołu kameralnego „O’Bows Quartet”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Gdańska. Od listopada 2015 roku pracuje na stanowisku I oboistki – solistki Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Zbigniew Gach, organista, z wynikiem bardzo dobrym ukończył studia na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studia w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Jako solista i kameralista występował m.in. w Czechach, we Włoszech oraz w Niemczech. Nakładem wydawnictwa „Ars Sonora” w 2017 roku ukazała się pierwsza płyta artysty „Gach plays Bach”. Od stycznia 2018 roku pracuje na stanowisku dyrektora Centrum Kultury Gminy Słupsk oraz sprawuje kierownictwo artystyczne Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Ustce oraz w Bytowie na Kaszubach. Jest laureatem stypendium artystycznego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Słupsk.

Serdecznie zapraszamy na koncert!!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe