Kacper Siwiak z ŁOK nagrodzony na XIX Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie

  • 23.05.2018, 19:24 (aktualizacja 18.06.2018 13:09)
  • Sławomir Żyłka
Kacper Siwiak z ŁOK nagrodzony na XIX Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie
W Dzielnicowym Domu Kultury LSM w Lublinie 15 maja 2018 roku prezentowały się zakwalifikowane w eliminacjach powiatowych teatry młodzieżowe.

Oceniała je Rada Konsultantów powołana przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie:
1. Mieczysław Wojtas - przewodniczący;
2. Urszula Brytan–Golejewska;
3. Przemysław Gąsiorowicz,
która po obejrzeniu 16 przedstawień, nagrodziła 4 spektakle, przyznała 3 indywidualne wyróżnienia aktorskie i 5 wyróżnień. Jedną z nagród przyznano monodramiście Kacprowi Siwiakowi z Łukowskiego Ośrodka Kultury za umiejętność budowania dramatycznych napięć i klimatu w monodramie „Lekcja muzyki” w reżyserii Sławomira Żyłki.

Jurorzy wysoko ocenili „indywidualną samotność” na scenie, wyrazistą grę aktorską Kacpra i walory sceniczne spektaklu. Kacper został zaproszony ze swoim monodramem na tegoroczną LUBELSKĄ NOC KULTURY. Otrzymał też propozycję udziału w „14 Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie”. Do przeglądów powiatowych przystąpiło 100 a na lubelskiej scenie wystąpiło 26 grup teatralnych i dwoje monodramistów. Bądźmy pełni podziwu dla Kacpra za artystyczną obecność wśród nieprofesjonalnych teatrów Lubelszczyzny.
 

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe