Łukowskie obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [FOTO]

  • 2 sierpnia 2022, 15:29
  • Tomasz Kanadys
Łukowskie obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego [FOTO]
1 sierpnia 2022 roku mieszkańcy Łukowa i okolic spotkali się w Parku Miejskim na Łukowskich obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbyła się przy „Mówiącym kamieniu” upamiętniającym uczestników Powstania Warszawskiego pochodzących z Ziemi Łukowskiej.

Punktualnie o „godzinie W” zawyły syreny alarmowe a potem uczciliśmy pamięć powstańców minutą ciszy. Tradycyjnie został odśpiewany Hymn Polski oraz przybliżona została historia łukowskich powstańców. Kolejnym punktem była część artystyczna w wykonaniu młodych artystów z Teatru Poezji ŁOK (Lena Aleksandrowicz, Julia Osiak i Maciej Radomyski) oraz z Fabryki Piosenki ŁOK (Oliwia Gręzak). Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty oraz zapalili znicze. Wzorem lat ubiegłych na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali powstańcze piosenki. Jak co roku Rowerowy Łuków zaprosił na Powstańczy Rajd Rowerowy a Biegacze Pomagacze z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc zaprosili do wspólnego biegania w „Biegu 63 minuty”, aby w ten sposób uczcić 63 dni Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy Łukowskich obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego: Łukowski Ośrodek Kultury, Miasto Łuków, ZHP Hufiec Łuków, Rowerowy Łuków, Biegacze Pomagacze oraz Motoweteran Łuków, .

Cześć i chwała Powstańcom Warszawskim!!! Cześć i chwała bohaterom!!!

Foto: Łukowski Ośrodek Kultury, Wydział Promocji Miasta Łuków. 

 

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (87)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe