Goście z Baranówki w Łukowie

  • 11 sierpnia 2022, 13:55
  • Tomasz Goławski UM
Goście z Baranówki w Łukowie
Oleksander Migey - mer partnerskiego miasta Baranówka w obwodzie żytomierskim na Ukrainie gościł z oficjalną wizytą w Łukowie. Wspólnie ze swoimi współpracownikami oficjalnie podziękował mieszkańcom Łukowa za pomoc i wsparcie okazywane od samego początku wojny u naszego wschodniego sąsiada.

W rozmowach z przedstawicielami samorządu miejskiego w Łukowie reprezentanci Baranówki na bieżąco relacjonowali, jak wygląda ich życie w mieście i regionie. Opisywali - również dramatyczne - doświadczenia, z jakimi przyszło im się zmagać w czasie wojny. Ukraińcy gościli w naszym mieście w poniedziałek i wtorek 8-9 sierpnia.

Pięcioosobowa delegacja z Baranówki oficjalnie podziękowała mieszkańcom Łukowa za solidarność z narodem ukraińskim. Wielokrotnie podkreślała, że zarówno władze miasta, jak i łukowianie wymiernie wsparli potrzebujących, czy to w formie pomocy humanitarnej koordynowanej przez Miasto Łuków, czy poprzez przyjęcie pod swój dach uciekinierów z sąsiedniego kraju.

Goście zobaczyli też miejsce, które przez tygodnie było „sercem” prowadzonej zbiórki humanitarnej w Łukowie, tj. Letnią Pływalnię „Delfin” przy ul. Browarnej. Zwiedzili także miejski żłobek oraz kompleks „Zimna Woda”. Dowiedzieli się też, w jaki sposób Łuków okazał wsparcie Ukraińcom przybyłym do naszego miasta. Delegacja z Baranówki zaprosiła też władze Łukowa do złożenia wizyty w wolnej Ukrainie.

Tomasz Goławski UM

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe