V Wspólne Śpiewanie Pieśni Wojskowych w Łukowie - Obchody 102. rocznicy Cudu nad Wisłą / 15 sierpnia 2022 [FOTO]

  • 16 sierpnia 2022, 14:21
  • Tomasz Kanadys
V Wspólne Śpiewanie Pieśni Wojskowych w Łukowie - Obchody 102. rocznicy…
W niedzielę 15 sierpnia 2022 roku Łukowski Ośrodek Kultury zaprosił do Parku Miejskiego na V Wspólne Śpiewanie Pieśni Wojskowych w Łukowie czyli Obchody 102. rocznicy Cudu nad Wisłą. Wydarzenie to odbyło się w ramach łukowskich obchodów Święta Wojska Polskiego.

Akompaniament zapewnił na pianie Mateusz Obroślak - dyrektor Domu Kultury w Kocku, kierownik sekcji wokalistyka jazzowa w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia i właściciel firmy Voice Factory zajmującej się profesjonalnym szkoleniem głosu na terenie Lubelszczyzny.
Każdy kto przybył tego dnia do parku na wspólne śpiewanie otrzymał śpiewnik patriotyczny oraz mógł zjeść wojskowy bigos.
Wydarzeniu towarzyszyła również plenerowa wystawa poświęcona wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku oraz polskim żołnierzom z czasów II wojny światowej.
Organizatorem V Wspólnego Śpiewania Pieśni Wojskowych był Łukowski Ośrodek Kultury. Partnerzy wydarzenia: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Miasto Łuków.
V Wspólne Śpiewanie Pieśni Wojskowych w Łukowie czyli Obchody 102. rocznicy Cudu nad Wisłą dofinansowano z programu „Warto być Polakiem”. Celem programu jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych oraz ochrona narodowego dziedzictwa.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (77)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe