4. koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /20 sierpnia 2022

  • 16 sierpnia 2022, 19:48
  • Tomasz Kanadys
4. koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej…
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na 4. koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie, który odbędzie się w sobotę 20 sierpnia 2022 roku o godz. 19:00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Łukowie. Wystąpi orkiestra kameralna „Melanidis Orchestra” z Warszawy. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych na koncert zapraszamy do Auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. Wstęp wolny. Koncertu będzie można wysłuchać na żywo w amfiteatrze, na stronie YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz w Katolickim Radiu Podlasie 101,7 FM.

Partnerami X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie są: Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!” oraz Totalizator Sportowy LOTTO.
Patronat Honorowy nad X Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W skład Komitetu Honorowego wchodzą: Ordynariusz Siedlecki JE Ks. Bp Kazimierz Gurda, Wicepremier Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Gogacz, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Skwarek, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie Ks. Marek Bieńkowski oraz Dyrektor TVP3 Lublin Ryszard Montusiewicz.
Organizatorzy: Łukowski Ośrodek Kultury oraz Miasto Łuków. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mateusz Rzewuski.
Mecenasi wydarzenia: Powiat Łukowski, kwiaciarnia Łąki Pąki, Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe Parisel Palace oraz PPH Iwonex Drukarnia.
Melanidis Orchestra powstała w 2012 roku i jest profesjonalną, wyspecjalizowaną orkiestrą studyjną. Członkowie Orkiestry to wykwalifikowani muzycy klasyczni – najzdolniejsi absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie z ostatnich lat. Wysokie umiejętności techniczne poszczególnych instrumentalistów Orkiestry, rozwijane podczas kilkunastoletniej edukacji pod okiem najlepszych profesorów, w połączeniu z zaangażowaniem emocjonalnym, charakterystycznym dla młodych orkiestr - tworzą zespół doskonałych muzyków, cechujący się elastycznością oraz otwartością na różnorodność kompozycji. Jednocześnie muzycy Melanidis Orchestra chętnie wykonują niestandardowe efekty instrumentalne, podkreślające dramaturgię wydarzeń filmowych, co w całościowym wymiarze znacząco oddziałuje na widzów, pomagając im zrozumieć przesłanie reżysera. Jakość nagranego materiału muzycznego ma ogromny wpływ na uzupełnienie ilustracji filmowej i podkreślenie charakteru scen, postaci czy przeżyć bohaterów. Orkiestra składa się z wyselekcjonowanych muzyków z bogatym doświadczeniem studyjnym, które zapewnia możliwość nagrania każdego materiału dźwiękowego w najwyższej jakości i w najkrótszym możliwym czasie. Odmienność specyfiki pracy w studio od działalności koncertowej sprawia, że doświadczenie to jest kluczowym atutem Melanidis Orchestra i wyróżnia ją spośród innych niestudyjnych orkiestr, czyniąc jedyną taką w Polsce. Od początku istnienia Melanidis Orchestra ściśle współpracuje z kompozytorem muzyki filmowej Bartkiem Gliniakiem. W swoim dorobku Melanidis Orchestra posiada nagrania do filmów pełnometrażowych produkcji polskiej i zagranicznej, jak również do filmów dokumentalnych niemalże w całości wypełnionych muzyką.

Serdecznie zapraszamy na koncert!!!

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe