Propozycje Kina Łuków /23-29 września 2022

  • 22 września 2022, 18:00
  • Ekipa Kina Łuków
Propozycje Kina Łuków /23-29 września 2022
Łukowski Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Kina Łuków na seanse filmowe.

W najbliższym tygodniu kinowym 23-29 września 2022 będą mogli Państwo obejrzeć następujące filmy:

- "Guliwer"; PREMIERA
- "Johnny". PREMIERA
- "Zobacz anioła".

PREMIERA "Guliwer" w Kinie Łuków w dniach 23-28 września 2022: 14:30, 16:15; 29 września 2022: 14:30

Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

PREMIERA "Johnny" w Kinie Łuków w dniach 22-29 września 2022: 18:00, 20:15.

"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

"Zobacz anioła" w Kinie Łuków w dniach 29 września 2022: 16:15.

Film dokumentalny „Zobacz Anioła” powstał z potrzeby przywracania świadomości obecności duchów czystych w życiu człowieka. Wśród wierzących wielu traktuje sprawy anielskie niejako relikt czasów Starego Przymierza, zdając się ignorować Słowo Boże. Chrześcijanie w swoich praktykach religijnych  nierzadko poprzestają na odmawianej w dzieciństwie modlitwie do Anioła Stróża. Może dlatego dziś Anioł, to dla wielu jakiś „skrzat” towarzyszący dziecku w wędrówce przez las lub niewidzialny ptak upiększający liturgię. Osoby deklarujące się jako niewierzące pozostawiają sobie nierzadko jakiś margines duchowości właśnie dla wiary w anioły. Najczęściej jednak lokują swoje zainteresowanie w  niosącym potężne zagrożenie duchowe obszarze ezoteryki czy okultyzmu, gdzie dochodzi do wypaczenia rzeczywistego, czyli biblijnego obrazu anielskiego świata. „Zobacz Anioła” proponuje widzowi przyjęcie wiedzy o pierwszym pośród Duchów Czystych w oparciu o Pismo Święte, historię i naukę Kościoła. Film skupiony jest na historii osoby i kultu Wodza Zastępów Niebieskich , Świętego Michała Archanioła.  Pisarze, wierni i duchowni kościoła Katolickiego, w miejscach objawień i kultu Świętego Michała Archanioła, odkrywają tajemnicę pierwszego pośród Aniołów Światłości.  Świadectwo wiary, historia Kościoła, architektura i sztuka w kulturze chrześcijańskiej przybliża widzom niezwykłą postać Archanioła Michała. Dokument pobudza do refleksji nad rzeczywistością świata Aniołów Bożych i eschatologiczną misją, jaką wypełnia ich wódz.

Producent filmu,  Fundacja Świętego Michała Archanioła, działająca w Krakowie od 2014 r, powstała z pragnienia szerzenia kultu i propagowania osoby Świętego Michała Archanioła i Aniołów Bożych. Spiritus movens filmu, autorem scenariusza, reżyserem jest Wincenty Podobiński, fundator i prezes fundacji.  Wincenty Podobiński zaprosił do filmowej współpracy nad tym dokumentem, ks. Przemysława Krakowczyka z fundacji Misericordia.

Wincenty Podobiński od 2008 roku jest członkiem  Rycerstwa Świętego Michała Archanioła założonego przez księży Michalitów apostolatu świeckich. Jednym z obowiązków rycerzy Świętego Michała jest szerzenie kultu patrona. Ten obowiązek w przypadku Wincentego przerodził się w pragnienie popularyzacji osoby Archanioła, a z tego pragnienia narodził się  pomysł, aby o robić filmy o Aniołach. (Poza filmem fundacja od 8-miu lat organizuje  wyjątkowy projekt duchowej wędrówki: „Anielskie Rekolekcje pod Żaglami do Świętego Michała Archanioła” – grupy dwunastu uczestników z kapłanem pokonują jachtem żaglowym Ardiatyk, aby na włoskim półwyspie Monte San`t Angelo dotrzeć do Niebiańskiej Bazyliki, najsłynniejszego Sanktuarium Świętego Michała Archanioła.)

W wywiadzie dla dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” traktującego o aniołach i świecie duchowym, Wincenty Podobiński stwierdził, że filmów o Świętym Michale mogłoby powstać nawet 100, ponieważ temat obejmuje potężny obszar historii i doświadczenia Anielskiej obecności w  życiu Kościoła.  Można powiedzieć, że tym samym Wincenty przedstawił czytelnikom plan działania, bo  Fundacja jest w trakcie produkcji kolejnego filmu p.t. „Pod Skrzydłem Archanioła”. Wincenty Podobiński w tym dokumencie chce pokazać widzom świat anielski przez pryzmat życia i twórczości włoskiego księdza Marcello Stanzione, autora około 300 książek o Aniołach. W tym filmie osoby różnego stanu i profesji dadzą świadectwo roli anielskiego pisarza w odkrywaniu angelologii i życia z aniołami w Duchu Bożym.  Zakończenie produkcji planowane jest w we wrześniu b.r. Zaraz po tym, w październiku, fundacja (Wincenty Podobiński) rozpoczyna zdjęcia do kolejnego filmu p.t. „Angelofania”. Film opowie o współczesnych przesłaniach Świętego Michała Archanioła, które od 2008 roku otrzymuje sycylijczyk, Salvatore Valenti.

Światowy postęp w wielu dziedzinach naszego życia zdaje się niekiedy wyprzedzać zdrowy rozsądek. Człowiek w tym postępie coraz częściej gubi się duchowo, wybierając skupienie na komforcie życia, myląc tym samym przyjemność ze szczęściem. Filmy Wincentego Podobińskiego produkcji Fundacji Świętego Michała Archanioła, pomogą wielu ludziom zaprzyjaźnić się z Aniołami Światłości, aby w tym świecie się nie zagubić i nie utracić ponadczasowych, największych wartości; miłości, wiary w Boga Wszechmogącego i nadziei  na  życie wieczne w Niebie.

 

 

Więcej informacji o filmach oraz zwiastuny na stronie Kina Łuków https://kino.lukow.pl

Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz online https://ekobilet.pl/lukowski-osrodek-kultury

Zapraszamy również do naszej kawiarni, która poleca: popcorn, napoje zimne i gorące oraz duży wybór słodyczy.

Przypominamy, że bilet do Kina Łuków upoważnia do 15% rabatu w Pizzerii Da Grasso Łuków. Rabat ważny jest 7 dni od daty na bilecie.

Zapraszamy do Kina Łuków !!!

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe