"Zobacz anioła" w Kinie Łuków /od 29 września 2022

  • 22 września 2022, 16:00
  • Ekipa Kina Łuków
"Zobacz anioła" w Kinie Łuków /od 29 września 2022
Od 29 września 2022 roku w Kinie Łuków rozpoczynamy pokazy filmu "Zobacz anioła".

Film dokumentalny „Zobacz Anioła” powstał z potrzeby przywracania świadomości obecności duchów czystych w życiu człowieka. Wśród wierzących wielu traktuje sprawy anielskie niejako relikt czasów Starego Przymierza, zdając się ignorować Słowo Boże. Chrześcijanie w swoich praktykach religijnych  nierzadko poprzestają na odmawianej w dzieciństwie modlitwie do Anioła Stróża. Może dlatego dziś Anioł, to dla wielu jakiś „skrzat” towarzyszący dziecku w wędrówce przez las lub niewidzialny ptak upiększający liturgię. Osoby deklarujące się jako niewierzące pozostawiają sobie nierzadko jakiś margines duchowości właśnie dla wiary w anioły. Najczęściej jednak lokują swoje zainteresowanie w  niosącym potężne zagrożenie duchowe obszarze ezoteryki czy okultyzmu, gdzie dochodzi do wypaczenia rzeczywistego, czyli biblijnego obrazu anielskiego świata. „Zobacz Anioła” proponuje widzowi przyjęcie wiedzy o pierwszym pośród Duchów Czystych w oparciu o Pismo Święte, historię i naukę Kościoła. Film skupiony jest na historii osoby i kultu Wodza Zastępów Niebieskich , Świętego Michała Archanioła.  Pisarze, wierni i duchowni kościoła Katolickiego, w miejscach objawień i kultu Świętego Michała Archanioła, odkrywają tajemnicę pierwszego pośród Aniołów Światłości.  Świadectwo wiary, historia Kościoła, architektura i sztuka w kulturze chrześcijańskiej przybliża widzom niezwykłą postać Archanioła Michała. Dokument pobudza do refleksji nad rzeczywistością świata Aniołów Bożych i eschatologiczną misją, jaką wypełnia ich wódz.

Producent filmu,  Fundacja Świętego Michała Archanioła, działająca w Krakowie od 2014 r, powstała z pragnienia szerzenia kultu i propagowania osoby Świętego Michała Archanioła i Aniołów Bożych. Spiritus movens filmu, autorem scenariusza, reżyserem jest Wincenty Podobiński, fundator i prezes fundacji.  Wincenty Podobiński zaprosił do filmowej współpracy nad tym dokumentem, ks. Przemysława Krakowczyka z fundacji Misericordia.

Wincenty Podobiński od 2008 roku jest członkiem  Rycerstwa Świętego Michała Archanioła założonego przez księży Michalitów apostolatu świeckich. Jednym z obowiązków rycerzy Świętego Michała jest szerzenie kultu patrona. Ten obowiązek w przypadku Wincentego przerodził się w pragnienie popularyzacji osoby Archanioła, a z tego pragnienia narodził się  pomysł, aby o robić filmy o Aniołach. (Poza filmem fundacja od 8-miu lat organizuje  wyjątkowy projekt duchowej wędrówki: „Anielskie Rekolekcje pod Żaglami do Świętego Michała Archanioła” – grupy dwunastu uczestników z kapłanem pokonują jachtem żaglowym Ardiatyk, aby na włoskim półwyspie Monte San`t Angelo dotrzeć do Niebiańskiej Bazyliki, najsłynniejszego Sanktuarium Świętego Michała Archanioła.)

W wywiadzie dla dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” traktującego o aniołach i świecie duchowym, Wincenty Podobiński stwierdził, że filmów o Świętym Michale mogłoby powstać nawet 100, ponieważ temat obejmuje potężny obszar historii i doświadczenia Anielskiej obecności w  życiu Kościoła.  Można powiedzieć, że tym samym Wincenty przedstawił czytelnikom plan działania, bo  Fundacja jest w trakcie produkcji kolejnego filmu p.t. „Pod Skrzydłem Archanioła”. Wincenty Podobiński w tym dokumencie chce pokazać widzom świat anielski przez pryzmat życia i twórczości włoskiego księdza Marcello Stanzione, autora około 300 książek o Aniołach. W tym filmie osoby różnego stanu i profesji dadzą świadectwo roli anielskiego pisarza w odkrywaniu angelologii i życia z aniołami w Duchu Bożym.  Zakończenie produkcji planowane jest w we wrześniu b.r. Zaraz po tym, w październiku, fundacja (Wincenty Podobiński) rozpoczyna zdjęcia do kolejnego filmu p.t. „Angelofania”. Film opowie o współczesnych przesłaniach Świętego Michała Archanioła, które od 2008 roku otrzymuje sycylijczyk, Salvatore Valenti.

Światowy postęp w wielu dziedzinach naszego życia zdaje się niekiedy wyprzedzać zdrowy rozsądek. Człowiek w tym postępie coraz częściej gubi się duchowo, wybierając skupienie na komforcie życia, myląc tym samym przyjemność ze szczęściem. Filmy Wincentego Podobińskiego produkcji Fundacji Świętego Michała Archanioła, pomogą wielu ludziom zaprzyjaźnić się z Aniołami Światłości, aby w tym świecie się nie zagubić i nie utracić ponadczasowych, największych wartości; miłości, wiary w Boga Wszechmogącego i nadziei  na  życie wieczne w Niebie.

Do zobaczenia na seansie!
Ekipa Kina Łuków :)

Więcej informacji na: www.kino-lukow.pl
Bilety on-line TUTAJ

 

Ekipa Kina Łuków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe