Miasto Łuków: "Duża" obwodnica Łukowa - zapraszamy na spotkanie

  • 19 września 2022, 18:05
  • Tomasz Goławski UM
Miasto Łuków: "Duża" obwodnica Łukowa - zapraszamy na spotkanie
Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie informacyjne w sprawie tzw. "dużej" obwodnicy Łukowa. Rozmowy o nowej drodze zaplanowano w poniedziałek 26 września o godz. 15.00 w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Duża obwodnica naszego miasta połączy w przyszłości drogi krajowe 63 i 76 w taki sposób, aby omijać najbardziej zabudowane obszary i centrum Łukowa. Jej fizyczne wykonanie zaplanowano w latach 2026-2028. Droga w nowym śladzie ma rozpoczynać swój bieg od strony północnej przed Gołaszynem w gminie Łuków, następnie przechodzić przez wschodnie części Łukowa, by zakończyć się za miastem, na dzisiejszej drodze krajowej nr 63 w kierunku Radzynia Podlaskiego.

W związku z planami wybudowania powyższej drogi, w poniedziałek 26 września 2022 r. o godz. 15:00 w Łukowskim Ośrodku Kultury zaplanowano spotkanie informacyjne dla mieszkańców Łukowa, na którym zaprezentowane zostaną warianty lokalizacyjne przebiegu obwodnicy po nowym śladzie o długości ok. 12,0 km (w zależności od wariantu). Specjaliści omówią na nim także harmonogram inwestycji i będą oczekiwać na uwagi lokalnej społeczności. Uwagi będzie można składać również w terminie późniejszym poprzez wysłanie wypełnionego formularza z uwagami pocztą na adres: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, ul. Ogrodowa 21, 20-075 Lublin lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected] Przesłane wnioski, podpisane i zaopatrzone w adres, zostaną przeanalizowane i w każdym przypadku udzielona zostanie odpowiedź. Termin składania wniosków mija 10 października 2022 r.

Ponadto z planami przebiegu przyszłej obwodnicy będą mogli zapoznać się mieszkańcy gminy Łuków. Dedykowane im spotkanie zaplanowano również w poniedziałek 26 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Gołaszynie (Gołaszyn 96A).

***

Przyszła obwodnica Łukowa ujęta została w krajowym Programie Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030. Jej inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, natomiast firma, która organizuje konsultacje społeczne w ramach zadania pn. „Dokumentacja Projektowa w stadium Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z Elementami Koncepcji Programowej oraz Dokumentów Przetargowych dla przedsięwzięcia pn. »Budowa obwodnicy Łukowa w ciągu dróg krajowych nr 63 i 76«” to SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce.

Tomasz Goławski UM

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe