Recytatorzy ŁOK dali się steatralizować

  • 22 września 2022, 17:50
  • Sławomir Żyłka
Recytatorzy ŁOK dali się steatralizować
„Dajmy się steatralizować międzypokoleniowo” pod taką nazwą odbyła się tegoroczna edycja warsztatów „Teatr w ogrodzie?”.

Spotkanie miłośników teatru miało miejsce w dniach 17 i 18 września 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie. Wydarzenie to projekt międzypokoleniowy a jednocześnie okazja do integracji środowisk teatralnych województwa lubelskiego. Na scenie wystąpili: Teatr NEMNO z Rzeszowa w lalkowym spektaklu dla dzieci „Misiowe przygody”, Teatr Notoco Senior z Kraśnika w spektaklu „Sztetl Kraśnik”, Teatr „Oko” z Rudy-Huty w przedstawieniu „Topiel”, Teatr Straszydełka z GOK w Ulanie-Majoracie w spektaklu „Być... albo nie być” oraz Milena Sosnówka w monodramie „Mały problem, Natalia Dyjak w monodramie „Ja... siostra Fridy” i Adam Sokolnicki w monodramie „Cafe nadzieja”. Uczestnikami warsztatów „Dajmy się steatralizować międzypokoleniowo” byli także pasjonaci teatru i recytacji z Łukowskiego Ośrodka Kultury: Lena Aleksandrowicz, Natalia Polkowska, Mikołaj Aleksandrowicz, Mikołaj Niedziela oraz Kacper Siwiak.

Podczas wydarzenia odbyły się również międzypokoleniowe warsztaty „Karmienie kamienia”, które poprowadził Henryk Hryniewicki z Teatru NEMNO a uczestnicy zajęć przygotowali powarsztatową etiudę pod takim samym tytułem.

Wydarzeniem towarzyszącym warsztatom była wystawa dziecięcych projektów graficznych do monodramu pt. „Kabaret zielone piórko” Przemysława Gąsiorowicza.

W sobotnie popołudnie uczestnicy warsztatów „Teatr w ogrodzie?” wybrali się również do Państwa Adamczyków w Sobolach, gdzie słuchali barwnych opowieści Gospodarza podczas sentymentalnej wędrówki po ich ogrodzie.

Wydarzenie o wieloletniej już tradycji „Teatr w ogrodzie?” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.      

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (76)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe