Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 11:39

Recytatorzy ŁOK dali się steatralizować

„Dajmy się steatralizować międzypokoleniowo” pod taką nazwą odbyła się tegoroczna edycja warsztatów „Teatr w ogrodzie?”.
Recytatorzy ŁOK dali się steatralizować

Spotkanie miłośników teatru miało miejsce w dniach 17 i 18 września 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie. Wydarzenie to projekt międzypokoleniowy a jednocześnie okazja do integracji środowisk teatralnych województwa lubelskiego. Na scenie wystąpili: Teatr NEMNO z Rzeszowa w lalkowym spektaklu dla dzieci „Misiowe przygody”, Teatr Notoco Senior z Kraśnika w spektaklu „Sztetl Kraśnik”, Teatr „Oko” z Rudy-Huty w przedstawieniu „Topiel”, Teatr Straszydełka z GOK w Ulanie-Majoracie w spektaklu „Być... albo nie być” oraz Milena Sosnówka w monodramie „Mały problem, Natalia Dyjak w monodramie „Ja... siostra Fridy” i Adam Sokolnicki w monodramie „Cafe nadzieja”. Uczestnikami warsztatów „Dajmy się steatralizować międzypokoleniowo” byli także pasjonaci teatru i recytacji z Łukowskiego Ośrodka Kultury: Lena Aleksandrowicz, Natalia Polkowska, Mikołaj Aleksandrowicz, Mikołaj Niedziela oraz Kacper Siwiak.

Podczas wydarzenia odbyły się również międzypokoleniowe warsztaty „Karmienie kamienia”, które poprowadził Henryk Hryniewicki z Teatru NEMNO a uczestnicy zajęć przygotowali powarsztatową etiudę pod takim samym tytułem.

Wydarzeniem towarzyszącym warsztatom była wystawa dziecięcych projektów graficznych do monodramu pt. „Kabaret zielone piórko” Przemysława Gąsiorowicza.

W sobotnie popołudnie uczestnicy warsztatów „Teatr w ogrodzie?” wybrali się również do Państwa Adamczyków w Sobolach, gdzie słuchali barwnych opowieści Gospodarza podczas sentymentalnej wędrówki po ich ogrodzie.

Wydarzenie o wieloletniej już tradycji „Teatr w ogrodzie?” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.      



Podziel się
Oceń

Komentarze
Ostatnie komentarze
A Autor komentarza: Adam kruczkowskiTreść komentarza: Brawo EmilkaData dodania komentarza: 01.09.2023, 11:58Źródło komentarza: Emilia Orzeł z ŁOK wystąpiła dla pacjentów szpitala psychiatrycznegoAutor komentarza: AnnaTreść komentarza: Koncert wspaniały , wysokiej klasy artyści . Niech żałuję kto nie przyszedł bo warto było .Data dodania komentarza: 18.09.2022, 19:18Źródło komentarza: Finałowy koncert X Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie /18 września 2022Autor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Pomyłka w nazwisku Jan Jurczykowski ?Data dodania komentarza: 04.06.2022, 20:18Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria III [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: ObserwatorTreść komentarza: Hmmm, podobno jury ma zawsze rację, ale tym razem nieprzyznanie drugiego miejsca przy takiej liczbie świetnych młodych ludzi to zupełna pomyłka. Na szczęście jest nagranie... Zapis z regulaminu: Jury oceniać będzie wykonawców w kategoriach II, III, IV, przyjmując następujące kryteria oceny:  walory głosowe  dobór repertuaru do wieku i możliwości głosowych  muzykalność  interpretacja  emisja głosu  ogólny wyraz artystyczny No to zobaczcie wyróżnienia i trzecie miejsce.Data dodania komentarza: 04.06.2022, 17:31Źródło komentarza: "WESOŁE NUTKI" Łuków 2022- kategoria II [FOTO] [WIDEO]Autor komentarza: jkaTreść komentarza: fajna impreskaData dodania komentarza: 27.05.2022, 18:55Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]Autor komentarza: KamilTreść komentarza: Niech ktoś zatrzyma to szaleństwo głosowania na Zuzannę i Nataszę, to uwłacza tym dzieciom i temu konkursowiData dodania komentarza: 24.05.2022, 20:32Źródło komentarza: IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” Łuków 2022 [NAGRODA PUBLICZNOŚCI]
Najwyżej oceniane artykuły