Wystawa „Mały Picasso” w Galerii PROwizorium ŁOK /4-15 czerwca

  • 3 czerwca 2018, 12:54 (aktualizacja 11 lipca 2019, 14:00)
  • Tomasz Kanadys
Wystawa „Mały Picasso” w Galerii PROwizorium ŁOK /4-15 czerwca
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Mały Picasso”, który odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca 2018 roku o godz. 18:00 w Galerii PROwizorium ŁOK.

Prace plastyczne wykonali uczniowie klas IV–VII oraz klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie. Prace powstały podczas lekcji plastyki oraz na zajęciach artystycznych realizowanych wg programu własnego Agnieszki Czerskiej Pawlak „Rysunek i malarstwo – ekspresja przez sztukę”. Uczniowie wykorzystali popularne techniki plastyczne: malowanie farbami plakatowymi i akwarelowymi, pastele suche oraz olejne, rysunek ołówkiem i tuszem. Prezentujemy ponad sto prac. Ich autorzy z klas trzecich gimnazjalnych piszą:
- „Lekcje malowania są inne niż wszystkie pozostałe przedmioty. Robisz coś, co lubisz, słuchasz muzyki, widzisz efekty, czas mija nie wiadomo kiedy… i nagle dzwonek wyrywa cię z tego przyjemnego stanu”;
- „Lubię malować, bo sztuka to istotny element życia i oprócz podziwiania oraz interpretacji chcę też tworzyć”;
- „To mnie relaksuje”;
- „Poprzez malowanie mogę wyrazić siebie”;
- „Podoba mi się, że nauczyciel nie narzuca mi swoich wizji”;
- „Lubię rysunek, bo to jest sposób na odstresowanie się, pomaga mi wyłączyć się i odpocząć”;
- „To moja pasja od dziecka”;
- „Nie lubię malować, bo nie umiem. Poprawiam milion razy. Maluję tylko na plastyce. Nie wiem, skąd nauczyciel (Pani Czerska Pawlak) ma cierpliwość na podpowiadanie mi rozwiązań, dzięki którym ostatecznie jestem zadowolony ze swojej pracy”;
- „Gdy zaczynamy rysować, jestem w innym świecie. Nie lubię, gdy ktoś mi wtedy przeszkadza, na przykład chce pogadać. Podoba mi się, że na plastyce słuchamy muzyki”;
- „Maluję chętnie i dużo. Kiedyś chciałbym pracować jako grafik”;
- „Ta możliwość zabawy kolorami, bezcenna. Nauczyciel zawsze powtarza – więcej kolorów, to co, że nieprawdziwe - kiedyś nie umiałem tak malować.”

Niestety wielu doskonałych prac nie uda nam się pokazać na wystawie – zostały wysłane na ogólnopolskie, wojewódzkie, powiatowe i miejskie konkursy plastyczne. W ciągu ostatnich pięciu lat uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. ks. Stanisława Konarskiego w Łukowie zdobyli w nich 92 nagrody.

Wystawa w Łukowskim Ośrodku Kultury dostępna dla zwiedzających do 15 czerwca 2018 roku.

Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe