Kacper Siwiak z ŁOK na Lubelskiej Nocy Kultury 2018

  • 18.06.2018, 12:57 (aktualizacja 25.06.2018, 18:08)
  • Sławomir Żyłka
Kacper Siwiak z ŁOK na Lubelskiej Nocy Kultury 2018
Z 2/3 czerwca 2018 roku, Lublin był miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. Do bladego świtu były otwarte placówki kultury, zorganizowano wiele koncertów i wydarzeń w plenerze.

Wojewódzki Ośrodek Kultury otworzył się jak co roku dla teatrów młodzieżowych. Kreatorem wydarzenia był Henryk Kowalczyk– instruktor teatralny WOK. Kacper Siwiak z monodramem „Lekcja muzyki” znalazł się wśród siedmiu teatrów z Lublina i województwa zaproszonych przez Pana Henryka.

Kacper Siwiak z Teatru Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury jest laureatem XIX Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Młodzieżowych 2018 i Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA”.

„Aktor w monodramie „Lekcja muzyki” opowiada o rozterkach dorastającego chłopca. Niesprawiedliwość dorosłych i świata zewnętrznego powoduje w nim poczucie krzywdy. Napięcie rośnie… zmierzając do rozstania się bohatera z okrutnym światem… Historia kończy się jednak optymistycznie… po ekstatycznym omdleniu młodzieniec powraca do świata z nową energią witalną.

Scenariusz powstał na podstawie tłumaczonej przez Małgorzatę Łukasiewicz „Historii pana Sommera”, której autorem jest Patrick Süskind. Scenariusz, reżyseria i scenografia- instruktor ds. recytacji ŁOK Sławomir Żyłka. Premiera monodramu odbyła się w sierpniu 2017 roku. Obejrzeliśmy także kilka spektakli innych zespołów. Przeciskając się ludną i pełną atrakcji ulicą Grodzką dotarliśmy do Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”. W oczekiwaniu na spektakl „Escape” znanego lubelskiego Teatru PANOPTICUM zwiedziliśmy wnętrza MDK, wystawy i ekspozycje.

Była to niepowtarzalna uczta duchowa” relacjonuje nam instruktor ŁOK Sławomir Żyłka.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe