Prapremiera Teatru TŁOK „Polowanie na lisa” Sławomira Mrożka [foto]

  • 21.06.2018, 19:11 (aktualizacja 03.07.2018 21:45)
  • Michał Żurawski
Prapremiera Teatru TŁOK „Polowanie na lisa” Sławomira Mrożka [foto]
20 czerwca 2018 roku o godzinie 20:00 odbył się przedpremierowy spektakl "Polowanie na lisa" w wykonaniu Teatru "TŁOK" Łukowskiego Ośrodka Kultury.

"Polowanie na lisa" było pierwszym spektaklem, który można było obejrzeć w wykonaniu nowo powstałego teatru amatorskiego "TŁOK". Licznie zebrana widownia mogła zobaczyć 45 minutowy spektakl, który pokazał, że zapotrzebowania na spektakle teatralne w naszym mieście jest bardzo duże.

Widownia chwaliła zaangażowanie aktorów-amatorów w wystawiane przedstawienie i doceniała chęci do poświęcenia swojego wolnego czasu w stworzenie "czegoś nowego" na ternie Łukowa. Dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury przed rozpoczęciem spektaklu powiedział: "To, co wydarzy się za chwilę na tej scenie będzie początkiem całkiem nowej wartości". 

Pomysłodawcą i kierownikiem Teatru "TŁOK" jest pan Sławomir Żyłka, którego dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury- Grzegorz Skwarek scharakteryzował : "(...) jest numerem jeden, najbardziej rock and rool'owym, najbardziej szalonym człowiekiem na którego pomysły zawsze można liczyć. Co więcej ma szalone pomysły, które realizuje"

Po zakończeniu spektaklu na scenę na prośbę aktorów został zaproszony pan Sławomir Żyłka, który jednoznacznie zaznaczył: "Ja znalazłem się na scenie przede wszystkim tylko po to aby podziękować tym wspaniałym ludziom którzy się bawią w aktorstwo. Chyba właśnie takie założenie na początku sobie postawiliśmy, pracujemy, uczymy się, czasu mało(..)"

W spektaklu wystąpili:

LIS
Marta Słodkowska

KOGUT
Michał Cegiełko

PARALITYK
Iwona Krystecka

POPYCHACZ
Aneta Lorenc

WODZIREJ
Agata Dębska-Sobiech

OGAR I
Bartłomiej Niewęgłowski

OGAR II
Kacper Siwiak

EKS–HRABIA
Bartłomiej Gregier

EKS–KRÓL
Tomasz Komorowski

TŁUM MYŚLIWYCH
Emila Róża Orzeł

Adaptacja tekstu, inscenizacja, scenografia i reżyseria Sławomir Żyłka przy nieocenionej  współpracy całego zespołu Teatru "TŁOK" (Teatr Łukowskiego Ośrodka Kultury).

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejne spektakle w wykonaniu Teatru "TŁOK"!

Teatr wraca "na deski" Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury już jesienią. 

Jeśli chcesz współtworzyć wydarzenia teatralne w naszym mieście już dziś zastanów się czy nie warto zapisać się do Teatru "TŁOK".

Michał Żurawski

Zdjęcia (102)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe