Wernisaż wystawy Marcina Ziółkowskiego "Spojrzenie" w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury

  • 27 czerwca 2018, 19:24 (aktualizacja 11 lipca 2019, 13:59)
  • Anna Karolkiewicz
Wernisaż wystawy Marcina Ziółkowskiego "Spojrzenie" w Galerii PROwizorium…
21 czerwca 2018 roku o godzinie 19:00 w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy Marcina Ziółkowskiego "Spojrzenie".

Otwarcie wystawy rozpoczął dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Skwarek wraz z autorem prac Marcinem Ziółkowskim. Dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury zaznaczył, że jest to kolejna bardzo ciekawa wystawa, która gość na ścianach Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. 

Marcin Ziółkowski – malarz, rzeźbiarz i grafik. Sztuką zajmuje się od 2009 roku kiedy rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie
Akty Marcina Ziółkowskiego pokazują, w jaki sposób artysta postrzega kobiety, ich nastroje charaktery oraz relację z ich własnym światem. Patrząc na jego obrazy ma się wrażenie, że każda z przedstawionych postaci skrywa jakiś sekret, którego my, odbiorcy, możemy się jedynie domyślać. Wszystko to sprawia, że prace artysty przyciągają uwagę, emanują swoją intrygującą atmosferą, każą odbiorcy zatopić się w poszczególnych kompozycjach.

Sam artysta mówi o swojej pracy:
"W sztuce wizualnej interesuje mnie sposób odbierania rzeczywistości. W jaki sposób twórca powinien podać swoją wizję żeby była ciekawa, wciągająca dla odbiorcy. Aby Go zaprosić, poprowadzić , a w końcu uzależnić od swojego sposobu postrzegania rzeczywistości wizualnej. To z tego powodu obrazy mają wiele niedopowiedzeń są niedokończone w tych obszarach które pozostawiam dla całkowitej ekspansji percepcji widza. Co czyni odbiorcę współtwórcą, więc nie może On pozostać obojętny na to co widzi. Wszystkie te zamierzenia bardzo pasują do tematu malarstwa w którym tyleż subtelności i tajemnicy co kobiecej przewrotności. Modelki swoją pozorną obojętnością, we właściwy kobietom sposób wydają się być zazdrosne o uwagę przechodnia."

Wstęp na wystawę bezpłatny.

Wystawę można oglądać do 12 lipca 2018 roku w Galerii PROwizorium. 

Serdecznie zapraszamy!

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (29)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe