Łukowskie Obchody Święta Wojska Polskiego// 15 sierpnia 2018

  • 1.08.2018, 19:14 (aktualizacja 17.08.2018 08:09)
  • Tomasz Kanadys
Łukowskie Obchody Święta Wojska Polskiego// 15 sierpnia 2018
Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, Rada Miasta Łuków, Zarząd Powiatu Łukowskiego, Rada Powiatu Łukowskiego, Wójt Gminy Łuków oraz Rada Gminy Łuków serdecznie zapraszają na Łukowskie Obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w środę 15 sierpnia 2018 roku.

Oficjalne obchody odbędą się od godzinie 10:00 na Cmentarzu Wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie. W programie: uroczysta Msza Święta, złożenie wieńców i wiązanek pod obeliskiem ku czci poległych w wojnie polsko-bolszewickiej oraz wiązanka pieśni wojskowych w wykonaniu Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie. Dla wszystkich uczestników przewidziano wojskową grochówkę.

Natomiast o godzinie 18:00 zapraszamy do Parku Miejskiego w Łukowie na Piknik Patriotyczno-Historyczny. W programie m.in.: ognisko z kiełbasą, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie gitary, prezentacja Wojska Obrony Terytorialnej, ekspozycje wojskowo-historyczne, możliwość zaopatrzenia się w odzież i gadżety militarne a także wystawa fotografii archiwalnej z Ziemi Łukowskiej.

Zwieńczeniem Łukowskich Obchodów Święta Wojska Polskiego będzie projekcja w Amfiteatrze niemego filmu z 1929 roku „Ponad śnieg”. Do tego filmu z elementami wojny polsko-bolszewickiej muzykę na żywo będzie grał Waldemar Rychły wraz z Kwartetem Jorgi.

Partnerzy Łukowskich Obchodów Święta Wojska Polskiego: Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Wojsko Obrony Terytorialnej, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski, Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. w Łukowie, Klub Weteranów Szos, Towarzystwo Fruwającej Muchy, sklep Militaria Combo oraz portal Łuków Historia.

Organizatorzy proszą osoby i instytucje, które w dniu 15 sierpnia chcą złożyć wieńce pod obeliskiem na Cmentarzu Wojennym ku czci poległych w wojnie polsko-bolszewickiej, aby poinformowały o tym instruktorów Łukowskiego Ośrodka Kultury do dnia 13 sierpnia do godz. 16:00 tel. 25 798 32 72, e-mail: [email protected]
Zachęcamy mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej do wywieszenia flagi państwowej na swych posesjach i balkonach w Święto Wojska Polskiego.

Tomasz Kanadys
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe