Wystawa fotograficzna „Misja Kaukaz Elbrus 2018” w Łukowskim Ośrodku Kultury// do 19 września 2018

  • 14 sierpnia 2018, 17:29 (aktualizacja 11 lipca 2019, 13:59)
  • Tomasz Kanadys
Wystawa fotograficzna „Misja Kaukaz Elbrus 2018” w Łukowskim Ośrodku Kultury//…
Łukowski Ośrodek Kultury oraz Sebastian Ignaciuk zapraszają na wystawę fotograficzną „Misja Kaukaz Elbrus 2018”. Wernisaż odbędzie się w czwartek 30 sierpnia 2018 roku o godz. 18:00 w Galerii PROwizorium ŁOK. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 19 września 2018 roku.

Autor zdjęć oraz uczestnik tej wyprawy Sebastian Ignaciuk mówi tak o wystawie...
„Reporterska, edukacyjna...tak najtrafniej określić rodzaj i cel
wystawy.
Zdjęcia wykonane często w trudnych warunkach, nie zawsze wysokiej jakości sprzętem. Obrazują trud wyprawy, perypetie organizacyjne, czekanie na dalszą podróż, czekanie i walkę z pogodą. Można będzie zobaczyć spożywanie posiłków na wysokości ponad 4000 m n.p.m., rozbijanie namiotów w skrajnych warunkach...
Zdjęcia bez retuszu, bez upiększania... Nie zabraknie również zjawiskowych krajobrazów Kaukazu...

Kilka słów o wyprawie:
Wyprawa na Kaukaz była drugą wyprawą, której celem było zdobycie szczytu Korony Ziemi. Rok wcześniej został zdobyty najwyższy szczyt Alp - Mont Blanc. Elbrus (5642 m n.p.m.) jest także najwyższym szczytem w Rosji. Wyprawa odbyła się w czerwcu 2018 roku. 15 wspinaczy wyruszyło z Warszawy samolotem do Moskwy i Mineralnych Wód. Następnie busem do Piatigorska na pierwszy „cywilizowany" nocleg. Stąd do Azau „pod" Elbrusem było już tylko 80 km... W wyprawie brały udział osoby z całego kraju, w tym jedna z Łukowa. Atak szczytowy w trudnych warunkach, temperatura poniżej - 20 stopni, wiatr ponad 70 km/h, zakończony po 14 godzinach...”

Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe