Niemy film „Ponad śnieg” z muzyką na żywo Kwartetu Jorgi

  • 14.08.2018, 17:32 (aktualizacja 17.08.2018 08:11)
  • Tomasz Kanadys
Niemy film „Ponad śnieg” z muzyką na żywo Kwartetu Jorgi
Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, Łukowski Ośrodek Kultury oraz Kino Łuków zapraszają na projekcję niemego filmu z 1929 roku „Ponad Śnieg”, do którego muzykę na żywo będzie grał Kwartet Jorgi.

Ten film z elementami wojny polsko-bolszewickiej już w najbliższą środę 15 sierpnia 2018 roku o godz. 20:00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Łukowie. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się po Pikniku Patriotyczno-Historycznym na zakończenie Łukowskich Obchodów Święta Wojska Polskiego. Wstęp wolny.

Film „Ponad Śnieg” oparty jest na podstawie dramatu Stefana Żeromskiego „Ponad śnieg bielszym się stanę”. Akcja filmu toczy się na kresach wschodnich, w czasach współczesnych Żeromskiemu około 1918 roku. Jest to historia rodziny kresowej w rzeczywistości lat I wojny światowej i nadchodzących zmian roku 1918. Obraz dotyka wrażliwej tematyki nieszczęśliwej miłości, konfliktów pokoleń, błędów młodości, poczucia winy i żalu za popełnione niegodnie czyny. Na tematykę rodzinną nakładają się historyczne podziały narodowościowe, które występowały na wschodnich rubieżach Polski i wydarzenia wojny polsko–bolszewickiej.

Istotnym elementem tego wieczoru jest muzyka przygotowana specjalnie do filmu, oparta na motywach kresowych oraz melodiach ludowych zapisanych przez Oskara Kolberga – a skomponowana przez Waldemara Rychłego. Zespół muzyką wykonywaną na żywo dopełni magię tego niezwykłego filmu z epoki kina niemego. To koncert folkowy, łączący różne tradycyjną muzykę europejską z  jazzową improwizację i z energią akustycznego rockowego grania.
Kwartet Jorgi wystąpi w składzie:
- Dominika Dolżynska - skrzypce;
- Krzysztof Kubasik - wiolonczela;
- Waldemar Rychły - gitara, dzwonki.
Zapraszamy!!!

Tomasz Kanadys
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe