Wyżyna Teatralna 2018 w Rudce z udziałem Kacpra Siwiaka z Łukowskiego Ośrodka Kultury

  • 04.09.2018, 19:23 (aktualizacja 23.09.2018, 18:24)
  • Tomasz Kanadys
Wyżyna Teatralna 2018 w Rudce z udziałem Kacpra Siwiaka z Łukowskiego Ośrodka Kultury
„Pieniądze i sława…" pod takim hasłem odbyła się w Rudce kolejna Wyżyna Teatralna 2018. Wziął w niej udział również recytator Łukowskiego Ośrodka Kultury Kacper Siwiak. Festiwal trwał od 2 do 6 sierpnia 2018 roku.

Jest to wydarzenie skupiające teatry alternatywne i monodramistów niemal z całej Polski. To już jedenaście lat tradycji, jednak każdego roku organizatorzy nadają spotkaniu osobliwy i niepowtarzalny charakter. Dzieje się tak za sprawą pasji Marcina Woszczewskiego i jego Teatru „OKO”, oraz wsparciu społeczności i władz Gminy Ruda-Huta.
Teatrowi Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury udaje się od lat znaleźć wśród braci teatralnej, uczestniczyć w warsztatach i prezentować swoje spektakle tak wymagającej publiczności. Jest to kolejny sprawdzian naszej całorocznej pracy. W Rudce nie ma rywalizacji i dlatego uznanie publiczności obok statuetki i pamiątkowego podziękowania, jest największą nagrodą. 

Premierowy monodram „Ballada o… jabłkach” w wykonaniu Kacpra Siwiaka z ŁOK wypadł bardzo korzystnie sądząc po reakcji publiczności i ocenie profesjonalnych autorytetów Wyżyny Teatralnej.

Pokazy powarsztatowe poprowadzone przez Agnieszkę Wielecką, Przemysława Gąsiorowicza i Bartłomieja Miernika, także świadczyły o tytanicznej pracy uczestników. Bez determinacji młodzieży, co podkreślali prowadzący, w tak krótkim czasie i w upale niewiele dałoby się zrobić. Intensywne warsztaty przybrały ciekawą formę pokazu publicznego. Mimo tak intensywnej pracy był też czas na integrację i nocne ogniska.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe