Wystawa „Człowiek, maszyna, tożsamość” w Łukowskim Ośrodku Kultury// do 2 listopada 2018

  • 23 września 2018, 17:34 (aktualizacja 11 lipca 2019, 13:59)
  • Anna Karolkiewicz
Wystawa „Człowiek, maszyna, tożsamość” w Łukowskim Ośrodku Kultury// do…
Łukowski Ośrodek Kultury oraz Ariel Kula zapraszają na wystawę "Człowiek, Maszyna, Tożsamość". Wernisaż odbędzie się 12 października 2018 roku o godzinie 19:00 w Galerii PROwizorium ŁOK. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 2 listopada 2018 roku.

Autor prac opisuje swoją wystawę następująco:

„Człowiek, maszyna, tożsamość”

Wystawa Przedstawia niepokojący obraz ludzkiego bytu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Gama kolorystyczna wszystkich obrazów została ograniczona w celu wprowadzania chłodu i klimatu pewnego niepokoju. Kolorystyka głównie czarna, granatowa, niebieska i biała. Przez to obrazy tworzą lekką niepewność lub nawet zgrozę dla niektórych odbiorców nieoswojonych z robotyką, sztuczna inteligencja, sieciami neuronowymi, algorytmami głębokiego uczenia, systemami biometrycznymi, oraz produkcja biofabrykowanych części. Wystawa symbolizuje połączenie człowieka z maszyną, połączenie bezpośrednio z układem nerwowym maszyn, części mechanicznych jak i świadomości .Wystawa ma stanowić również symbol niemocy ludzkiej w konwersacji z nową nadchodzącą technologią nad która kiedyś mieliśmy kontrole, a nie koniecznie w przyszłości będziemy mieć nad nią kontrole, Wystawa ma tez pokazywać wymykanie się postępu i bezwzględny los technologicznego rozwoju. Tu interpretacja dowolna los może być przydatny dla społeczeństwa lub destrukcyjny. Jeden z wątków wystawy to budowa człowieka na syntetycznej zbiofabrykowanej formie przypominającej człowieka, upodobnienie się maszyn do człowieka. Ten temat zamierzam eksploatować przez najbliższe kilka lat oraz drugi temat związany z genetyka i biofarbykacją czyli oddzielny cykl - „Gen sieciowy”. Cykl ten opowiada o połączeniu układu nerwowego z elektroniką na poziomie komórkowym i komunikowanie się poprzez układ nerwowy z maszynami, zrośnięcie człowieka z maszyną.

Wstęp na wernisaż oraz wystawę bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe