Koncert Macieja Miecznikowskiego „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” [FOTO]

  • 6.11.2018, 20:57 (aktualizacja 18.11.2018 19:41)
  • Tomasz Kanadys
Koncert Macieja Miecznikowskiego „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” [FOTO]
W poniedziałek 5 listopada 2018 roku w Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie miał miejsce koncert Macieja Miecznikowskiego „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości”. Koncert odbył się z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz zainaugurował cykl wydarzeń Łukowskiej Mocy Kultury „Wolność jest w nas”.

Koncert patriotycznego projektu w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego (wokalisty zespołu LESZCZE) zawierał nie tylko najbardziej znane utwory o charakterze patriotycznym takie jak: „Wojenko wojenko", „O mój rozmarynie", „Hej hej ułani", „Piechota", „My pierwsza brygada", „Rozkwitają pąki białych róż", „Czerwone maki", przeboje z filmów „Pan Wołodyjowski” itp., ale też utwory religijne takie jak: „Rota", „Boże coś Polskę" czy „Z dawna Polski tyś królowo", które podtrzymywały w narodzie wiarę w odzyskanie niepodległości.

Koncert Macieja Miecznikowskiego „Wyśpiewać 100 lat Niepodległości” wysłuchało ok. 800 osób.

Koncert zorganizowali: Łukowski Ośrodek Kultury oraz Parafia pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Wydarzenie koordynowali: Grzegorz Skwarek Tomasz Kanadys.

Współorganizatorami oraz sponsorami Łukowskiej Mocy Kultury „Wolność jest w nas” są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe