Sukces recytatorów ŁOK na wojewódzkim patriotycznym konkursie recytatorskim w Adamowie [FOTO]

  • 15.11.2018, 15:37 (aktualizacja 04.12.2018, 19:41)
  • Sławomir Żyłka
Sukces recytatorów ŁOK na wojewódzkim patriotycznym konkursie recytatorskim w Adamowie [FOTO]
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie odbył się VI Wojewódzki Przegląd Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. Franciszka Kleeberga, w którym młode pokolenie może artykułować swój patriotyzm przez teksty prozatorskie i poezję.

Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę 10 listopada 2018 roku, w przeddzień setnej rocznicy niepodległościowej.

O popularności i randze tego wydarzenia świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników, których w tym roku było aż pięćdziesięcioro.

Łukowski Ośrodek Kultury reprezentowała grupa siedmiorga recytatorów z różnych grup wiekowych. W kategorii klas I–III przyznano cztery równorzędne nagrody z których jedna przypadła Ani Rokickiej. W kategorii klas IV–VI pierwsze miejsce jury przyznało Julii Drozd, a trzecie Maciejowi Radomyskiemu. Kategoria klas VII-VIII i gimnazjum także okazała się szczęśliwa dla łukowskich recytatorów. Bartłomiej Niewęgłowski otrzymał w tej kategorii pierwsze a Julia Semczuk drugie miejsce. W kategorii szkół średnich bardzo wyraziście zaprezentował swoje teksty Kacper Siwiak zdobywając „Grand Prix” Konkursu.

Kacper od września tego roku kontynuuje naukę w XXI Liceum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie i swoją nową szkołę reprezentował w recytatorskich zmaganiach. Jego sukces jest nadal powodem naszej dumy i zadowolenia. To niezwykle cenne, że w nowej sytuacji Kacper nie zrywa z recytacją tylko z sukcesami kontynuuje swoją pasję.

Gratulujemy Wam tego zbiorowego sukcesu i wyrazistej artykulacji patriotycznych przesłań.

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe