Recytatorzy ŁOK laureatami 22. Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie FOTO]

  • 13.12.2018, 16:05 (aktualizacja 13.12.2018, 16:17)
  • Sławomir Żyłka
Recytatorzy ŁOK laureatami 22. Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie FOTO]
Julia Drozd zajęła I miejsce, Julia Semczuk II miejsce a Bartłomiej Niewęgłowski III miejsce. Jak informowaliśmy, 13 listopada 2018 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do 22. Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Nominacje na finał w Lublinie uzyskało wtedy czworo recytatorów ŁOK. W dniach 27-28 listopada 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się finał konkursu recytatorskiego na szczeblu wojewódzkim. Jak niedawno pisaliśmy, troje z nich: Julia Drozd, Julia Semczuk oraz Bartłomiej Niewęgłowski znaleźli się w gronie laureatów tego prestiżowego wojewódzkiego turnieju recytatorskiego i zostali zaproszeni na Koncert Laureatów, wręczenie dyplomów oraz nagród.

Koncert Laureatów odbył się w środę 12 grudnia 2018 roku w Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie. Wtedy też dowiedzieliśmy się, które miejsca zajęli łukowscy recytatorzy. Jury w składzie: Grażyna Jakubecka – aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Dorota Julianna Mościbrodzka – poetka, fotografka, kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie oraz dr hab. Rafał Szczerbakiewicz – adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej UMCS. Literaturoznawca i filmoznawca, po wysłuchaniu 102 prezentacji w dniach 27-28 listopada 2018 r. przyznało I miejsce w kategorii wiekowej klasy I-VI Szkoła Podstawowa Julii Drozd reprezentującej Łukowski Ośrodek Kultury. Julia otrzymała tableta, książki oraz dyplom. Ponadto II miejsce w kategorii wiekowej klasa 7-8 Szkoła Podstawowa oraz klasa 3 Gimnazjum zajęła Julia Semczuk z ŁOK a III miejsce w tej samej kategorii wiekowej zajął Bartłomiej Niewęgłowski z ŁOK. Ci recytatorzy otrzymali w nagrodę głośniki, książki oraz dyplomy.

To nie koniec dobrych wieści z Lublina. Jury przyznało również nagrodę instruktorską za świadomość celów, pasję i zaangażowanie w pracę z młodzieżą, którą otrzymał instruktor ds. recytacji w Łukowskim Ośrodku Kultury - Sławomir Żyłka.

Temat przewodni 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego to „Narodziny Światów - Fantastyka w Literaturze”.

Protokół 22. Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego na stronie WOK TUTAJ

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym recytatorom oraz instruktorowi recytacji 

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (18)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe