Irlandzkie Walentynki w ŁOK /16 lutego 2019

  • 4 stycznia 2019, 19:25 (aktualizacja 3 lutego 2019, 16:57)
  • Tomasz Kanadys
Irlandzkie Walentynki w ŁOK /16 lutego 2019
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na IRLANDZKIE WALENTYNKI W ŁOK pod hasłem „Miłość Jest Najważniejsza”. Koncert „Celtic fusion and dance” w wykonaniu zespołu muzycznego Jig Reel Maniacs oraz zespołu tanecznego Tuatha&Ellorien odbędzie się w sobotę 16 lutego 2019 roku o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Bilety dostępne są w cenie 35 zł w przedsprzedaży oraz 45 zł w dniu koncertu w kasie Kina Łuków oraz online na stronie TUTAJ

W PROGRAMIE:
- MUZYKA – tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne – www.jrm.art.pl;
- TANIEC – układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne – https://irlandzki.com.
Czas koncertu: 90 minut.

Jig Reel Maniacs to już dwudziestodziewięcioletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata.

Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.
Sextet Jigowo-Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych - poprzez popowe, rockowe, reggae'owe, funkowe - do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami.

Skład zespołu Jig Reel Maniacs:
Michał Jankowski - gitara akustyczna;
Aleksander Brych - irlandzki flet drewniany, flażolety;
Julia Owczarek - skrzypce;
Mariusz Sprutta - gitary basowe, śpiew;
Krzysztof Łangowski - gitara elektryczna;
Maciej Czarnecki - perkusja i instrumenty perkusyjne.

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów.
Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych „Lord of the Dance” oraz „Feet of Flames”. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.

Tuatha & Ellorien wystąpią w kwartecie:
- Agnieszka Zacher;
- Alicja Zielińska;
- Marta Zielińska;
- Milena Kretschmer-Mielczarek.

MEDIA:

RECENZJA Z FOTORELACJĄ
(1) O koncercie w Częstochowie, czestochowa.info, 12 grudnia 2018: TUTAJ

VIDEO NA FACEBOOKU
(2) Fragment koncertu z 7 grudnia 2018 w Częstochowie: TUTAJ

(3) Klimat muzyczno-taneczny zarejestrowany 8 grudnia 2018 we Wrocławiu: TUTAJ

(3) Okiem filmowca. CKiS w Starym Sączu (Dariusz Zaród, kwiecień 2013):

FOTOGRAFIE:
Centrum Kultury Browar B we Włocławku (Mariusz Maciejewski, 16.03.2018): TUTAJ

Jakość oraz wyśmienita zabawa muzyczna i taneczna gwarantowane!

Zapraszamy 

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe