×

Wyjazd Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Warszawy [FOTO]

  • 01.02.2019, 14:02 (aktualizacja 07.02.2019, 18:55)
  • Alicja Dymitruk
Wyjazd Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Warszawy [FOTO]
30 stycznia 2019r. odbył się wyjazd Słuchaczy Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Warszawy. 39 osób miało okazję obejrzeć „Damę Kameliową" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. 

Balet Johna Neumeiera przedstawiony był w trzech aktach z prologiem, według powieści Aleksandra Dumasa (syna) do muzyki Fryderyka Chopina pod dyrygenturą Grzegorza Nowaka z udziałem pianistów: Krzysztofa Jabłońskiego oraz Marka Bracha. Prapremiera spektaklu odbyła się 4.11.1978 w Stuttgartcie, natomiast premiera polska 20.04.2018 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Przed spektaklem baletowym chętni mogli wziąć udział w spotkaniu wprowadzającym z udziałem jednego z tancerzy, występujących w „Damie Kameliowej". Rozmowę poprowadził Maciej Krawiec.

Alicja Dymitruk

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe