Wystawa fotografii „Misja: Łuków - Mont Blanc 2017”

  • 2 października 2017, 20:43 (aktualizacja 11 lipca 2019, 14:06)
  • Michał Żurawski
Wystawa fotografii „Misja: Łuków - Mont Blanc 2017”
Łukowski Ośrodek Kultury oraz Sebastian Ignaciuk  zorganizowali wystawę fotograficzną dokumentującą wyprawę na najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Uroczysty wernisaż odbył się 20 września 2017 r. w Galerii Prowizorium Wystawa fotograficzna jest  jedną z części projektu Misja Łuków-Mont Blanc 2017.

Zdjęcia zostały wykonane podczas wyprawy na Dach Europy w czerwcu br. Przedstawiają kilka motywów: alpejskie pejzaże, trud wyprawy oraz uczestników. W Galerii licznie zgromadzona publiczność, mogła zobaczyć także cały ekwipunek, który towarzyszył uczestnikowi wyprawy. Klimatu wernisażowi dodały specjalnie przygotowane, lodowo-śnieżne, efekty.

Mont Blanc został zdobyty 21 czerwca o godzinie 6 rano. W wyprawie brał udział Łukowianin Sebastian Ignaciuk oraz kilkanaście osób z kraju  (Bytom,Warszawa, Krosno, Wrocław,Tychy). Wśród wspinaczy były także osoby z Wielkiej Brytanii. Kierownikiem wyjazdu był Zbigniew Bąk, szef stowarzyszenia Homohibernatus z Warszawy. 

Wernisaż był także okazją do podziękowania dla tych, którzy pomagali w organizacji wyprawy. Po uroczystym otwarciu i przemówieniach, przybyli goście długo rozmawiali i dopytywali o kulisy wystawy. Galerię Prowizorium odwiedzili włodarze miasta Łuków, koła fotograficzne i liczni pasjonaci wyjazdów oraz  fotografii.

Michał Żurawski

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe