Koncert „Śpiewamy dla Majki” w wykonaniu młodszych wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK [FOTO]

  • 8.03.2019, 09:11 (aktualizacja 17.03.2019 20:55)
  • Tomasz Kanadys
Koncert „Śpiewamy dla Majki” w wykonaniu młodszych wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK [FOTO]
W niedzielę 3 marca 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się 2 koncerty karnawałowe „Śpiewamy dla Majki”.

Podczas pierwszego koncertu wystąpiła młodsza grupa wokalistów Fabryki Piosenki ŁOK: Weronika Wierzchowska, Weronika Chmiel, Olek Kita, Ala Zakrzewska, Zosia Szczuchniak, Wiktor Dauter, Bartek Sosnowski, Maja Komoszka, Łucja Gronowska, Karolina Jastrzębska, Emilia Mateńka, Zuzia Bochman, Julia i Marta Wardak oraz Emilka Szcześniak.

Na koniec koncertu wszyscy wokaliści zaśpiewali razem piosenkę „Otwórzmy serca".

Koncerty miały charakter charytatywny – biletem wstępu na koncert był datek złożony do puszki na rzecz jednej z wokalistek Fabryki Piosenki ŁOK – Majki Przegalińskiej.

Maja od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to choroba genetyczna, w której szybkiemu osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co zazwyczaj prowadzi do niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. Maja to dzielna dziewczynka, nie narzeka, chętnie ćwiczy, jej dwiema największymi pasjami są nauka i śpiew. Aby Majka mogła nadal rozwijać swoje talenty i walczyć z chorobą potrzebna jest intensywna rehabilitacja oraz kosztowny sprzęt.

Właśnie na te cele prowadzona była zbiórka funduszy.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (67)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe