Spektakl teatralny dla dzieci „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” w ŁOK [FOTO]

  • 21 marca 2019, 17:40 (aktualizacja 25 marca 2020, 21:31)
  • Ewelina Szałkiewicz
Spektakl teatralny dla dzieci „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie”…
W środę 20 marca 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury miał miejsce spektakl teatralny „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie. 3 spektakle obejrzało ok. 530 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Powiatu Łukowskiego.

Przedstawienie opowiedziało pewną historię z życia zwierząt żyjących w zielnym lesie. Sowa Mądra Głowa krążyła dumnie nad drzewami, Wiewiórka Ulka gromadziła zapasy orzeszków, a Zajączek Strączek kicał po lesie w poszukiwaniu jedzenia. Leśną ciszę i spokój zmąciły figle niesfornej Lucynki. Znana była bohaterom spektaklu, ponieważ nieraz dała się we znaki śmiecąc czy hałasując, przez co szkodząc mieszkańcom lasu.

Bajka „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie zaprzyjaźniła młodych widzów Ziemi Łukowskiej z tematem ekologii, nauczyła dzieci wrażliwości, segregacji śmieci oraz zaszczepiła w nich szacunek do przyrody.

Przygody przejedzonego śmieciami Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki Ulki wzbudziły w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii. Zaś przykład złośliwej Lucynki pokazał dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą naszej Ziemi. Dzieci po bajce zrozumiały, że nasza Planeta to nasz wspólny dom i wszyscy musimy o niego dbać. Bez wyjątku.

Ewelina Szałkiewicz

Zdjęcia (126)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe