Nagrody dla recytatorów ŁOK na Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Woli Osowińskiej [FOTO]

  • 31 marca 2019, 18:27 (aktualizacja 4 kwietnia 2019, 17:10)
  • Sławomir Żyłka
Nagrody dla recytatorów ŁOK na Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Woli Osowińskiej [FOTO]
W sobotę 23 marca 2019 roku w Zespole Szkół w Woli Osowińskiej odbyły się eliminacje XX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz sztuki ludowej. Można było zakupić palmy, pisanki, kwiaty z bibuły i inne pamiątki związane ze Świętami Wielkiej Nocy. W zmaganiach ze słowem wzięło udział ponad 150 recytatorów reprezentujących wszystkie grupy wiekowe – recytowały dzieci, młodzież i nieliczni dorośli. Łukowski Ośrodek Kultury reprezentowało na tym wydarzeniu siedmioro recytatorów.

Sukces odniosła Julia Drozd z klasy IV, której przyznano II miejsce i Maciej Radomyski z klasy V, który otrzymał pierwsze miejsce w tej kategorii i nominację do 38. Małego Konkursu Recytatorskiego. Maciej wziął także udział w Jubileuszowym Koncercie Laureatów. Julia Semczuk będąca uczestniczką zajęć recytatorskich w Łukowskim Ośrodku Kultury tym razem reprezentowała Szkołę nr 5 w Łukowie i zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas VII, VIII i gimnazjum.

Gratulujemy łukowskim mistrzom „żywego słowa” kolejnego sukcesu recytatorskiego dziękując za kultywowanie kultury i tradycji ludowych.
 

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe