Niedziela z Teatrem "Jak leśnik las ratował" [FOTO]

  • 1 kwietnia 2019, 10:59
  • Iwona Krystecka
Niedziela z Teatrem "Jak leśnik las ratował" [FOTO]
31 marca 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się kolejny spektakl z cyklu "Niedziela z teatrem". Młodzi widzowie tym razem mogli zobaczyć przedstawienie " Jak leśnik las ratował" w wykonaniu artystów ze śląskiego teatru Kalejdoskop. Spektakl był interaktywny, włączając dzieci do wspólnej zabawy. 

Leśniczy, który dostrzegł, że jego ukochany las schnie i marnieje pragną zrozumieć powody takiego stanu rzeczy i znaleźć ratunek. Spotkana w lesie staruszka, która okazała się Czarodziejką  udzieliła naszemu bohaterowi cennej rady: ma dotrzeć do Krainy Kwitnących Wzgórz. Tam znajdzie pomoc dla swoich drzew. Podczas wędrówki Leśniczy trafił do domku Krasnala – Brudaska, którego uczy podstawowych zasad higieny i dbałości o porządek. Spotkał również Śmieciarza zanieczyszczającego las i rzekę – w ten sposób wyjaśnia się powód choroby drzew. Na ostatnim etapie podróży Leśnik musi zmierzyć się ze smokiem w pojedynku na zagadki (w czym oczywiście pomagały mu dzieci).

Spektakl oprócz dobrej zabawy niósł również treści edukacyjne. Przedstawienie tej niedzieli zobaczyło 140 osób. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne wydarzenie już 14 kwietnia o godzinie 16:00. Tym razem na łukowskiej scenie zobaczymy przedstawienie "Detektyw Zagadka na tropie".

Koordynatorką cyklu "Niedziela z teatrem" jest Iwona Krystecka

Iwona Krystecka

Zdjęcia (85)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe