×

Recytatorzy ŁOK tryumfują na XIV Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian w Czemiernikach [FOTO]

  • 15.05.2019, 12:22 (aktualizacja 22.05.2019, 19:01)
  • Sławomir Żyłka
Recytatorzy ŁOK tryumfują na XIV Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian w Czemiernikach [FOTO]
"Każde dzieło na tym świecie wzrasta z korzeni zasianych zbóż” Takie słowa Marianny Bocian towarzyszyły zmaganiom recytatorskim. Mimo, że jest to symboliczna i niejednoznaczna twórczość, to aż 40 recytatorów zmagało się z poezją bełcząckiej muzy. Byli to uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu bialskiego, radzyńskiego, lubartowskiego, parczewskiego i łukowskiego. XIV Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian odbył się w sobotę 11 maja 2019 roku w Zespole Szkół w Czemiernikach.

Popisom recytatorów uważnie przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, Ewa Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i dr Tadeusz Karabowicz – poeta, krytyk literacki, pracownik naukowy UMCS.
Recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury pojechali do Czemiernik w siedmioosobowym składzie, reprezentując wszystkie kategorie wiekowe.
Poziom recytacji – co podkreśliła przewodnicząca jury w zgrabnym podsumowaniu – był bardzo wysoki, toteż nagrody książkowe, dyplomy i wycieczkę do Lublina otrzymała liczna grupa miłośników żywego słowa.
Recytatorzy ŁOK znaleźli się w gronie laureatów:
w kategorii kl. I–III:
- I miejsce - Anna Rokicka;
- wyróżnienie - Lena Aleksandrowicz; 
w kategorii kl. IV–VI:
- I miejsce - Maciej Radomyski; 
- wyróznienie - Julia Drozd;
w kategorii kl. VI-VIII i gimnazjum:
- I miejsce - Bartłomiej Niewęgłowski;
- III miejsce - Julia Semczuk.
Gratulujemy sukcesów łukowskim laureatom. Prezentacja Bartłomieja była bardzo wartościowa – świadoma, brawurowa ale pełna prawdy i na wysokim poziomie artystycznym. To piękne, że dzięki tym walorom, ostatni jego występ w konkursie Marianny Bocian podobał się publiczności i zyskał uznanie komisji artystycznej. Za rok Bartek będzie już licealistą i ze względów formalnych nie będzie mógł uczestniczyć w kolejnych edycjach czemiernickiego wydarzenia. Dziękujemy.
Konkurs Zorganizowało Czemiernickie Towarzystwo Regionalne reprezentowane przez prezesa Tadeusza Sławeckiego, dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej oraz Zespół Szkół w Czemiernikach pod dyrekcją Ireneusza Kaczorka.
Tradycyjnie, dla laureatów Konkursu będzie zorganizowany wyjazd warsztatowy do Lublina. W programie, oprócz doskonalenia dykcji, znajdzie się zwiedzanie Lublina, Biblioteki Wojewódzkiej i Centrum Spotkania Kultur.
Instruktorem recytacji w Łukowskim Ośrodku Kultury jest Sławomir Żyłka.
Ogromne gratulacje dla naszych zdolnych recytatorów i instruktora!!!

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (42)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe