Niedziela z Teatrem "Sklep z zabawkami" /9 czerwca 2019

  • 23 maja 2019, 21:23
  • Iwona Krystecka
Niedziela z Teatrem "Sklep z zabawkami" /9 czerwca 2019
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na ostatnie w tym sezonie przedstawienie z cyklu "Niedziela z teatrem". Tym razem w Łukowie zawita wyjątkowy teatr lalek Scena Elffów.

Kto nie zna Pinokia? Tym razem ukochana przez dzieci postać drewnianego chłopca mieszka w niezwykłym Sklepie z zabawkami. Marionetkowy Pinokio ma trudne zadanie: udowodnić widzom, że jego historia jest prawdziwa i że bajek potrzebują zarówno dzieci jak i dorośli. Kto mu pomoże? Czy zabawkom uda się ocalić magiczny świat?

Spektakl wg ponadczasowej powieści C. Collodiego "Pinokio" w wykonaniu Sceny Elffów. Ten autorski teatr lalkowy dla dzieci, działający w klubie  SPATiF – jak sam twierdzi – łamie konwenanse w sztuce. Tworzy nowe, interdyscyplinarne formy artystyczne. Jeden interaktywny projekt – przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – może zawierać: różne rodzaje lalek teatralnych, muzykę na żywo, taniec, śpiew, rytm, słowo, plastykę oraz improwizację.

Jego twórcy zaczęli działalność osiem lat temu i od tamtej pory organizują profesjonalne spektakle dla różnych grup wiekowych. Najmocniejszą stroną Sceny Elffów są lalki - małe dzieła sztuki. Delikatne marionetki, wesołe pacynki, rozgadane muppety wciągają widzów w magiczny świat. Twórcy nie uznają podziału na scenę i widownię, podczas występów publiczność śpiewa, klaszcze i decyduje o losach bohaterów, dzięki czemu spektakl jest okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny.
Po każdym z dwóch seansów zapraszamy na spotkanie z lalkarzami, podczas którego dzieci poznają tajemnice tworzenia lalek teatralnych oraz ich animacji.

Spektakle odbędą się na sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury 9 czerwca 2019 r. w godzinach 15.30 i 17.30

Cena biletów 15 PLN. Ilość miejsc ograniczona. Bilety do nabycia TUTAJ

Iwona Krystecka

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe