Niedziela z Teatrem "Przygody Zefirka i spółki w Krainie Żywiołów" [FOTO]

  • 22 maja 2019, 18:53
  • Iwona Krystecka
Niedziela z Teatrem "Przygody Zefirka i spółki w Krainie Żywiołów" [FOTO]
W niedzielę 19 maja 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się kolejny spektakl z cyklu „Niedziela z teatrem". Tym razem był to interaktywny muzyczno-taneczny teatrzyk dla dzieci o tematyce ekologicznej „Przygody Zefirka i spółki w Krainie Żywiołów" w wykonaniu muzycznego Teatru w Ruchu.

Niesforne rodzeństwo: Zefirek, Kropelka i Płomyczek- dzieci Pani Ziemi, w spektaklu przybrały ludzką formę –wyraziste charaktery bohaterów podkreślone były zjawiskową choreografią i zabawnymi piosenkami śpiewanymi na żywo. Kłócąc się z sobą o pierwszeństwo Żywiołki wprowadziły na Ziemi pogodowy zamęt i zaburzyły panującą tam równowagę. To dzieci ostatecznie musiały nauczyć naszych bohaterów tego, że każdy wspólny cel wymaga współpracy i szacunku dla drugiej osoby, że to, co odróżnia nas od innych często nie jest naszą wadą ale największą wartością, a różnorodność stanowi o bogactwie naszej Planety. Spektakl był interaktywny, co oznacza, że dzieci brały czynny udział w rozwiązywaniu problemów naszych bohaterów, pomagając im znaleźć właściwe rozwiązanie konfliktów. Całemu wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo śmiechu, bo nasi bohaterowie to wyjątkowo zabawne i charakterne postaci ! Artyści również wykazali się prawdziwie kabaretowym zacięciem. Spektakl poruszał tematykę ekologii i tego, w jaki sposób my, jako ludzie, możemy przyczynić się do harmonii środowiska naturalnego.

Wszystkim widzom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na ostatni w tym sezonie spektakl z cyklu „Niedziela z teatrem", który odbędzie się już 9 czerwca 2019 roku. Tym razem będzie on wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy na łukowskiej scenie gościł będzie teatr lalek Scena Elffów w przedstawieniu „Sklep z zabawkami" na podstawie powieści C. Collodiego „Pinokio".

Iwona Krystecka

Zdjęcia (80)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe