Spotkanie w ramach akcji „Senior na drodze. Pamiętaj o bezpieczeństwie” /19 czerwca 2019

  • 4 czerwca 2019, 18:49 (aktualizacja 26 czerwca 2019, 11:31)
  • Tomasz Kanadys
Spotkanie w ramach akcji „Senior na drodze. Pamiętaj o bezpieczeństwie” /19 czerwca 2019
Miasto Łuków zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie edukacyjno-informacyjne poświęcone bezpieczeństwu na drogach. Odbędzie się ono w środę 19 czerwca 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Podczas spotkania osoby powyżej 60. roku życia dowiedzą się, jakie zachowania w ruchu drogowym są odpowiednie dla wszystkich jego uczestników. Osoby starsze - mimo znajomości najważniejszych przepisów ruchu drogowego - często mają problemy z przystosowaniem do radykalnie zwiększającego się ruchu drogowego w polskich miejscowościach, w tym także w Łukowie. Zajęcia w Łukowskim Ośrodku Kultury mają im przypomnieć, jak należy zachowywać się w konkretnych sytuacjach, ale też wyczulić na pewne zachowania uczestników ruchu drogowego.

Dodatkową zachętą do uczestnictwa w spotkaniu będzie możliwość darmowego dokonania profesjonalnych przeglądów rowerów. Eksperci ruchu drogowego, w tym policjanci, będą przypominać o koncentracji podczas wkraczania na jezdnię i korzystaniu z elementów odblaskowych po zmroku. Seniorzy przemieszczający się po mieście rowerami będą mieli też okazję do przypomnienia zasad pierwszeństwa na drodze, odpowiedniego wyposażenia roweru, sygnalizowania swoich zamiarów kierowcom. Dowiedzą się też, jak poruszać się jednośladem, by nie utrudniać ruchu pieszym.

Spotkanie w ramach akcji „Senior na drodze. Pamiętaj o bezpieczeństwie” odbędzie się w środę 19 czerwca w Łukowskim Ośrodku Kultury (ul. Wyszyńskiego 20). Początek o godz. 15.00.

Organizatorami spotkania są Miasto Łuków, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury oraz Policja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe