Recytator ŁOK Maciej Radomyski wyróżniony na Wojewódzkim Turnieju 38. Małym Konkursie Recytatorskim w Lublinie [FOTO]

  • 07.06.2019, 18:07 (aktualizacja 13.06.2019, 14:53)
  • Sławomir Żyłka
Recytator ŁOK Maciej Radomyski wyróżniony na Wojewódzkim Turnieju 38. Małym Konkursie Recytatorskim w Lublinie [FOTO]
Finałowe spotkania najmłodszych recytatorów Lubelszczyzny, odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie w dniach 4 i 5 czerwca 2019 roku. Łukowski Ośrodek Kultury reprezentował recytatorski kwartet wyłoniony w eliminacjach powiatowych: Anna Rokicka, Lena Aleksandrowicz, Joanna Lendzion i Maciej Radomyski.

Jury w składzie:

- Aleksandra Strzałkowska-Chojnacka – animatorka kultury, instruktor WOK w Lublinie;
- Dorota Julianna Mościbrodzka – Kustosz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, poetka, recytatorka, fotografka;
- Barbara Szarwiło – reżyserka Teatru Ziemi Chełmskiej, aktorka Teatru LUKLA, animatorka kultury w Chełmskim Domu Kultury,
wysłuchało 51 recytatorów w kategorii klas I-III w dniu 4 czerwca 2019 r. a 5 czerwca 56 recytatorów w kategorii klas IV-VI.

Jury z zadowoleniem zauważa, że w tym roku nastąpiło większe zróżnicowanie repertuaru, co znacząco wpłynęło na jakość i przyjemność odbioru prezentowanych recytacji. Jednocześnie stale przypomina, jak bardzo ważny jest wzrokowy kontakt z publicznością, właściwa artykulacja i tempo, które mają ogromny wpływ na czytelność i przekaz recytowanego tekstu. Niepokojąco często pojawia się również maniera zmiękczania spółgłosek, nieprawidłowa w języku polskim.

Jury serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za pracę, jaką włożyli w przygotowanie prezentacji. Dziękujemy za autentyczne emocje, którymi zechcieliście się z nami podzielić. Wierzymy, że to dopiero początek pięknej i świadomej recytacji. Dziękujemy rodzicom i pedagogom, którzy poświęcają młodym recytatorom wiele uwagi i dbają o ich rozwój. Zachęcamy do dalszej pracy i poszukiwań repertuarowych, które pozwolą dzieciom i młodzieży doskonalić swój warsztat.

Jedno z wyróżnień otrzymał Maciej Radomyski z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Gratulujemy Maciejowi sukcesu a jego młodszym koleżankom życzymy aby ten udany początek, przez dalszą pracę, doprowadził już niebawem do „pięknej i świadomej recytacji”.

Instruktorem recytacji w ŁOK jest Sławomir Żyłka. Gratulacje :)

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (26)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe