Warsztaty wokalne wokalistów Fabryki Piosenki z Panią Aleksandrą Nowak [FOTO]

  • 12 czerwca 2019, 16:44 (aktualizacja 23 czerwca 2019, 17:56)
  • Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz
Warsztaty wokalne wokalistów Fabryki Piosenki z Panią Aleksandrą Nowak [FOTO]
11 czerwca 2019 roku w ŁOK odbyły się warsztaty wokalne z Panią Aleksandrą Nowak. Cały budynek tętnił muzyką, ponieważ uczestnicy warsztatów - wokaliści Fabryki Piosenki - mieli przed sobą nie lada wyzwanie - przygotować koncert w jeden dzień.

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 10.00 rozgrzewką ciała i głosu, następnie uczestnicy uczyli się piosenki wspólnej oraz razem z prowadzącą układali do niej choreografię. Następnie zostali podzieleni na mniejsze 2-3 osobowe grupki, a każdy z zespołów otrzymał piosenkę do przygotowania na koncert.

Uczestnicy musieli samodzielnie znaleźć kawałek swojej przestrzeni w budynku ŁOK, aby wykonać zadanie i poćwiczyć wybrany utwór. Jak się okazało wszystkie pomieszczenia nadają się na mini-salki prób :) Każda grupa musiała również wymyślić nazwę swojego zespołu oraz zapowiedź, którą przestawi na koncercie.

Po około 30 minutach pierwszych spotkań w podgrupach rozpoczęły się konsultacje z Panią Aleksandrą Nowak. Prowadząca tłumaczyła, podpowiadała, ale też wymagała maksymalnego skupienia i rzetelnej pracy. Atmosfera przypominała naturalne warunki pracy podczas programów telewizyjnych - był stres i nerwy, ale też ogromna satysfakcja, i radość kiedy udało się sprostać trudom repertuaru. Ostatnie konsultacje zakończyły się tuż przed godziną 18.00, która wyznaczała start koncertu.

W garderobie aż wrzało od pozytywnej energii uczestników - nie mogli się  doczekać pokazania efektów swojej pracy publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Koncert rozpoczął energiczny utwór wspólny z choreografią, następnie każdy zespół śpiewał własny utwór. Jak przystało na prawdziwy koncert nie mogło zabraknąć bisu, podczas którego do śpiewania i tańczenia wokaliści zaangażowali również publiczność.

To był bardzo intensywny dzień, pełen wrażeń, dobrej energii i cennych uwag. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę Pani Aleksandry Nowak, która przyjęła nasze zaproszenie i poprowadziła warsztaty!

Monika Sołtyszewska-Leśkiewicz

Zdjęcia (137)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe