Konferencja prasowa „Modernizacja Dworca PKP Łuków” [FOTO]

  • 12 czerwca 2019, 17:22 (aktualizacja 23 czerwca 2019, 17:53)
  • Tomasz Kanadys
Konferencja prasowa  „Modernizacja Dworca PKP Łuków” [FOTO]
W środę 12 czerwca 2019 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja prasowa dotycząca programu modernizacji dworców kolejowych we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, ze szczególnym uwzględnieniem rewitalizacji dworca w Łukowie i jego adaptacji na rzecz Łukowskiego Ośrodka Kultury. Głównym Partnerem konferencji była spółka PKP S.A.

W konferencji udział wzięli Mariusz Mróz Dyrektor ds. Inwestycji PKP S.A., Katarzyna Kalotka ekspert ds. inwestycji PKP S.A., Piotr Płudowski burmistrz m. Łuków. Moderatorem spotkania był Grzegorz Skwarek dyrektor ŁOK.

Dyrektor Mariusz Mróz przedstawił ideę modernizacji dworców kolejowych i nadawania im nowych funkcji uwzględniających potrzeby lokalnych społeczności. Pani Katarzyna Kalotka omówiła stopień zaawansowania prac przy modernizacji dworca w Łukowie oraz zakreśliła harmonogram następnych działań zmierzających także do wbudowania Sali Widowiskowej na ok. 350 miejsc na rzecz Łukowskiego Ośrodka Kultury. 23 maja została podpisana umowa z biurem projektowym, którego zadaniem będzie przygotowanie projektu architektonicznego z kompletem niezbędnych zezwoleń do dnia 30.01.2020 roku. Na połowę przyszłego roku przewidziane jest wyłonienie wykonawcy modernizacji, a na koniec 2021 r. oddanie gotowego obiektu do użytku. Koszt prac projektowych wyniesie nieco ponad 600 tys. złotych a całość prac w tym Sali Widowiskowej z zapleczem w standardzie „pod klucz”, ma wynieść minimum 10 mln zł. Całość kosztów zostanie pokryte przez PKP S.A. wspieranego dotacją z budżetu państwa. W tej chwili trwają ustalania dotyczące warunków umowy najmu Sali Widowiskowej, jaką zawrze z Biurem Nieruchomości PKP S.A. Łukowski Ośrodek Kultury.

Obecny na konferencji Piotr Płudowski burmistrz m. Łuków podkreślił, że projekt realizuje zarówno potrzeby, jak i ambicje mieszkańców Łukowa, którzy zasługują na dalsze podnoszenie poziomu oferty kulturalnej i jej odbiór w warunkach godnych XXI wieku. Podkreślił, że dziś miasta nie stać na budowę całkiem nowego obiektu, który docelowy pochłonąłby ponad 20 mln złotych. Zadeklarował pomoc miejskiego samorządu przy realizacji inwestycji.
 

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe