Wystawa "MASKI pamięci emocji" w Galerii PROwizorium /od 1 lipca 2019

  • 25 czerwca 2019, 11:25
  • Anna Karolkiewicz
Wystawa "MASKI pamięci emocji" w Galerii PROwizorium /od 1 lipca 2019
Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę fotografii pod tytułem "MASKI pamięci emocji", która jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii "Zbliżenie" o uśpionych endorfinach. Prace w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury będzie można zobaczyć od 1 lipca 2019 roku do 14 sierpnia 2019 roku. Wstęp darmowy.

"MASKI pamięci emocji" - to ogólnopolska kampania o relacjach międzypokoleniowych, którą widziało już ponad 16 tysięcy osób w całej Polsce.

Radzyński fotografik Janusz Wlizło wraz ze swoimi młodymi podopiecznymi - piętnastką uczących się fotografii dzieci w wieku 9-14 lat Amelią Domańską, Aleksandrą Gmur, Ingą Górną, Julią Targońską, Mikołajem Królem, Dominiką Matuszewską, Piotrem Mazurem, Klaudią Miszczuk, Kornelią Niebrzegowską, Martyną Ostasiewicz, Moniką Pawliną, Bartłomiejem Rączką, Amelią Szymańską, Klarą Świć i Oliwią Wlizło z Klubu Miłośników Fotografii "Zoomik" w Radzyniu Podlaskim podjęli się rozbudzenia w nas endorfin.

Wystawa niezwykła w przekazie podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydało by się więcej pozytywnych wzmocnień. Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie. Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań, uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym w kontraście do obrazu.

Projekt składa się z 15 prac wydrukowanych w formacie 100x70 cm i 15-tu innych równolegle prezentowanych w bliźniaczej wystawie w internecie i mediach jako zachęta do odwiedzenia wystawy. Prace wydrukowane można oglądać wyłącznie na wystawach. 

KURATOR PROJEKTU

Janusz Wlizło - pomysłodawca i autor opracowań prac. Założyciel i prowadzący Klub Miłośników Fotografii „Zoomik”. Radzynianin. Fotografuje z pasją już od 35 lat. Jego zdjęcia wykorzystywane są na całym świecie. Przez lata był oficjalnym fotoreporterem Polskiego Związku Taekwon-Do i tworzył wizerunek Polskiego Związku Taekwon-Do projektując całą oprawę graficzną ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów. Nagradzany i wyróżniany w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, jego prace wystawiane były na ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach w kraju i za granicą, pasjonat grafik amator, regionalista, laureat plebiscytów, wolontariusz wielu organizacji i projektów charytatywnych. Organizator licznych wystaw, warsztatów i plenerów. Autor radzyńskich kalendarzy z Pałacem Potockich i "żółtej kolekcji" - pocztówek w obwolucie "Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim”.

Wspomnienia, refleksje, emocje, recenzje ...
z wernisażu i wystawy projektu "MASKI pamięci emocji"

--------------------------------------
Maski pamięci emocji to wyjątkowy projekt, który prowokuje do refleksji na temat emocji towarzyszących nam w relacjach międzyludzkich a szczególnie tych które pojawiają się na linii rodzic-dziecko. Emocje traktowane z należnym szacunkiem i troską są podstawą rozwoju i budowania dojrzałej osobowości. 
Są niezbędne, gdy chcemy zrozumieć innych oraz zbudować trwałą więź. Jednak aby dobrze posługiwać się tymi narzędziami trzeba na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i spróbować wsłuchać się w to, co mówimy do naszych najbliższych. Okazją do zatrzymania się jest prezentowana wystawa. Warto 
ją wykorzystać.
Anna Targońska - psycholog dziecięcy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radzyniu Podlaskim, Mama jednej z autorek zdjęć w projekcie. 
--------------------------------------
Wystawa na prawdę robi wrażenie, pokazuje głębię myślenia i przeżywania bardzo młodych ludzi, a dorosłych uwrażliwia na potrzebę postępowania mądrego z dziećmi, tzn. okazywania szacunku, wspierania w dążeniach, zrozumienia w chwilach słabości. Tak, aby młody człowiek mógł przy nas dorastać szczęśliwie i kształtować poczucie własnej wartości. Chciałabym bardzo gościć tą wystawę w mojej szkole, zaprezentować ją uczniom, gronu pedagogicznemu i rodzicom na wywiadówce. 
Ewa Grodzka - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim
--------------------------------------
Za nami jedna z najbardziej emocjonujących wystaw tego roku w Radzyniu Podlaskim. 
Michał Maliszewski - dziennikarz, fotografik
--------------------------------------
Moim zdaniem ta wystawa jest życiowa, prawdziwa. Piękna wykonana grafika. Nas sam widok łza w oku się kręci. 
Emilia K. z Żor, l. 12
--------------------------------------
Arcyciekawa wystawa wraz z prezentacjami multimedialnymi. Świetny temat na godziny wychowawcze i nie tylko. Porusza na wskroś, wywołując do tablicy tematy mało popularne a jakże ważne. U nas w szkole wywołała lawinę żarliwych rozmów o relacjach międzypokoleniowych. Szach mat emocje.
Marcin Detiuk - wychowawca w Szkole Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie, instruktor szachowy


 

Anna Karolkiewicz

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe