Wieczór poetycki "Barwy i odcienie słowa" w wykonaniu grupy recytatorskiej ŁOK [FOTO]

  • 25 czerwca 2019, 17:47 (aktualizacja 26 czerwca 2019, 11:22)
  • Sławomir Żyłka
Wieczór poetycki "Barwy i odcienie słowa" w wykonaniu grupy recytatorskiej ŁOK [FOTO]
Wieczór poetycki grupy recytatorskiej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się 14 czerwca 2019 roku. Od godziny 19:00 Galeria „PROwizorium” rozbrzmiewała muzyką i poezją… a także odgłosami miasta. Teksty mistrzów pióra dzięki sile głosów mistrzów słowa przebijały się jednak przez miejski gwar.

„Proza i poezja uzdrawiają to pęknięcie, któremu ulega wyobraźnia z winy rzeczywistości”. Słowa Jeanette Winterson to recepta na przełamywanie tej symboliczno-metafizycznej rzeczywistości… ale i tej, która od paru dni sprawia, że od gorąca nasza wyobraźnia staje się płynna i nieokreślona.

Bartosz Bekulard wprowadził publiczność w poetycki nastrój wykonując gitarową wiązankę znanych motywów muzycznych… i w tym nastroju odbyły się prezentacje Lenki Aleksandrowicz, Amelki Siemionek, Ani Rokickiej, Julii Drozd, Magdy Ogrodnik i Joanny Lendzion. Antrakt był tego dnia nie tyle formalnością co koniecznością. Przygotowane przy udziale rodziców i Łukowskiego Ośrodka Kultury napoje chłodzące ugasiły pragnienie, ale nie pragnienie poezji.

To poetyckie wydarzenie było właściwie zakończeniem sezonu recytatorskiego. Łukowski Ośrodek Kultury uhonorował z tej okazji małych i dużych recytatorów pamiątkowymi dyplomami i egzemplarzami kultowej książeczki Antoine de Saint-Exupery „MAŁY KSIĄŻĘ”, które wręczył Pan Dyrektor Grzegorz Skwarek… mimo upału wyrażając ciepłe słowa o pracy grupy recytatorskiej.

Po przerwie wystąpili starsi i bardziej doświadczeni recytatorzy: Julia Semczuk, Maciej Radomyski, Bartłomiej Niewęgłowski i Kacper Siwiak. Z etiudą instruktorską „Włoskie buty” Henninga Mankiela, wystąpił także Sławomir Żyłka.

Na program wydarzenia złożyło się aż 19 prezentacji tekstów takich klasyków jak Jan Brzechwa, Zbigniew Dmitroca , Dorota Gellner, Stanisław Lem, Adam Adamiak, Adam Mickiewicz, Józef Czechowicz i Zbigniew Herbert. Oczywiście nie wszystkie teksty nad którymi pracowali recytatorzy zostały zaprezentowane, nie znalazły się one w scenariuszu ze względów tematycznych.

Wieczór „BARWY I ODCIENIE SŁOWA” trwał i tak ponad godzinę. Wydarzenie było kameralne. Na widowni zasiedli życzliwi słuchacze, rodzina, przyjaciele i młodsze rodzeństwo wykonawców. Maluchy dopełniały poetycki nastrój, wręczając recytatorom piękne róże po każdej prezentacji. Być może niektórzy dołączą do nas… bo z zapartym tchem słuchały!

Sławomir Żyłka

Zdjęcia (68)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe