Ogólnopolska harcerska impreza „Rajd Odkrywców 2019" w Łukowie [FOTO]

  • 9 lipca 2019, 19:25 (aktualizacja 9 lipca 2019, 19:41)
  • Tomasz Kanadys
Ogólnopolska harcerska impreza „Rajd Odkrywców 2019" w Łukowie [FOTO]
W dniach 2-8 lipca 2019 roku na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego, odbyła się ogólnopolska harcerska impreza „Rajd Odkrywców 2019". Głównym jej celem było zlokalizowanie miejsc autentycznych bitew i potyczek wojny polsko–bolszewickiej 1920 roku.

Rajd składała się z dziewięciu tras dostosowanych do wieku uczestników – od 6 roku życia aż do 21. W rajdzie udział wzięło ok. 850 harcerzy, którzy przemierzyli Podlasie pieszo, pociągiem, autobusem, kajakiem oraz rowerem.

Zakończenie tegorocznego Rajdu Odkrywców odbyło się w niedzielę 7 lipca 2019 roku w Łukowie. Tego dnia uczestnicy rajdu wzięli udział w plenerowej Mszy Świętej na Amfiteatrze Miejskim, w apelu finałowym na stadionie miejskim, wysłuchać zespołu „Dom o Zielonych Progach” w Amfiteatrze Miejskim, pośpiewać przy ognisku w Parku Miejskim, obejrzeć projekcje filmów z tras tegorocznego rajdu oraz potańczyć na dyskotece w Parku Miejskim.

Komendantką rajdu była phm. Daria Dunaj.

Łukowski Ośrodek Kultury był jednym z kilku współorganizatorów zakończenia Rajdu Odkrywców 2019 w Łukowie. Koordynatorem ze strony ŁOK był instruktor Tomasz Kanadys.

Tomasz Kanadys

Zdjęcia (252)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe