„Kreatywny Senior” /Artykuł I

  • 28 marca 2020, 08:00
  • Alicja Dymitruk
„Kreatywny Senior” /Artykuł I
„Kreatywny Senior” to cykl artykułów, poświęcony różnorodnej tematyce, adresowany do wszystkich seniorów: zarówno uczestników Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, klubów seniora, jak i również innych zainteresowanych.

Zachęcamy do odwiedzania strony, udostępniania jej oraz przesyłania sobie wzajemnie informacji „pocztą pantoflową”.

Pierwszy artykuł poświęcimy Musicalowi „Metro”. Niektórzy z seniorów na pewno pamiętają początki tego spektaklu muzycznego.„Metro” to polski musical z muzyką Janusza Stokłosy, librettem Agaty Miklaszewskiej i Maryny Miklaszewskiej, wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. Prapremiera musicalu odbyła się 30 stycznia 1991roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a premiera 16 kwietnia 1992roku w MinskoffTheatre na Brodwayu (USA).Od 1997 roku spektakl wystawiany jest w aranżacji pod nazwą „Metro w Buffo” w Teatrze Studio Buffo w Warszawie.

Szczegółowe informacje na temat spektaklu znajdziecie Państwo tutaj:
https://studiobuffo.com.pl/spektakl/view/30/Musical-METRO)
http://www.encyklopediateatru.pl/przedstawienie/24130/metro

30 stycznia 2020 roku Słuchacze ŁUTW mieli okazję obejrzeć Musical „Metro” w Teatrze Buffo.  Być może ktoś z Państwa też był na tym spektaklu, chciałby się wybrać w przyszłości lub po prostu porównać współczesną wersję musicalu z tą sprzed lat. Zapraszamy do oglądania. 


 

Alicja Dymitruk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe