…Stań na głowie!!! …czas zdrowia dla Łukowa… [Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej] /odcinek 45.

  • 22 maja 2020, 12:00
  • Agnieszka Knapik-Bilska
…Stań na głowie!!! …czas zdrowia dla Łukowa… [Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej] /odcinek 45.
Łukowski Ośrodek Kultury w kolejnym odcinku …stań na głowie!!! Czas zdrowia dla Łukowa…zaprasza na Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej 

Chciałaś zacząć się zdrowo odżywiać i zmienić coś w swoim stylu życia, ale gubiłaś się w natłoku informacji dostępnych w Internecie? nie miałaś wiecznie czasu ciągle przekładałaś wyjście do siłowni na później!!!  Nasza rada jest bardzo prosta: zacznij z nami od dzisiaj!

Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej – efekty i zasady treningu
 
Turbo Spalanie to jeden z najpopularniejszych zestawów treningowych Ewy Chodakowskiej. Pierwsze efekty daje już po miesiącu regularnych ćwiczeń, a nastawiony jest na jak najszybsze zgubienie zbędnych kilogramów. Na czym polega Turbo Spalanie? Komu jest polecane i jakie dokładnie daje rezultaty?

Turbo Spalanie: na czym polega?

Tajemnica skuteczności Turbo Spalania tkwi w interwałach i braku przerw między ćwiczeniami, które przedzielone są wysiłkiem typu kardio (marsz). Podczas dziewięciu rund wzmacniamy wszystkie partie mięśni ciała, ze szczególnym naciskiem na mięśnie brzucha.

W każdej rundzie wykonujemy jedynie dwa ćwiczenia - po około 20 sekund każde. We wszystkich rundach, nie robiąc przerw, wykonujemy 4 serie ćwiczeń. Między rundami możemy pozwolić sobie jedynie na 10-sekundowy marsz. Efektywność 45-minutowego treningu zależy głównie od tempa i staranności wykonywania zadań.

Turbo Spalanie: efekty

Aby trening był efektywny należy go powtórzyć minimum 2 razy w tygodniu, choć oczywiście najlepsze rezultaty przyniesie ćwiczenie co drugi dzień.

Już po miesiącu z Turbo Spalaniem można stracić około 3-5 cm z obwodu brzucha oraz zgubić około 3 kilogramów.

Należy jednak pamiętać, że jeśli zależy nam obniżeniu masy ciała, konieczne jest dołączenie do ćwiczeń odpowiedniej diety. Do najważniejszych efektów Turbo Spalania oprócz utraty masy ciała i modelowanie sylwetki należy również poprawa kondycji i wytrzymałości.

Początki pracy z Ewą Chodakowską mogą być sporym wyzwaniem, jednak już po kilkunastu regularnych treningach będziemy w stanie wykonywać poprawnie i w odpowiednim tempie wszystkie ćwiczenia, dzięki czemu wypracowanie kolejnych efektów przyjdzie łatwiej i z większą przyjemnością.

Turbo Spalanie na brzuch i nogi

Turbo Spalanie Ewy Chodakowskiej nie wymaga od ćwiczącego specjalnej gibkości czy zwinności, ale niezbędna jest dość dobra kondycja. W czasie treningu nie ma czasu na przerwy, a ćwiczenia mimo iż proste, angażują wszystkie mięśnie. Podczas treningu Turbo Spalanie pracujemy głównie nad mięśniami brzucha, wykonując "spięcia" na różne sposoby. W treningu spory nacisk kładziony jest także na mięśnie nóg, szczególnie ud, które zaangażowane są m.in. przy wykonywaniu przysiadów.

Który trening Ewy Chodakowskiej najlepiej modeluje i wzmacnia?
Skalpel, jak sama nazwa wskazuje, działa na ciało niczym chirurgiczne narzędzie albo dłuto rzeźbiarza: ujędrnia, nadaje kształt, modeluje. Wbrew pozorom nie jest więc najskuteczniejszym treningiem Ewy Chodakowskiej spalającym kalorie. Ćwiczenia składające się na Skalpel są mało intensywne i mają raczej charakter statyczny. Bardzo dobrze angażują wszystkie mięśnie, dzięki czemu ciało staje się zgrabniejsze, a krągłości bardziej zarysowane. Nie powodują jednak spalania tkanki tłuszczowej w takim stopniu jak Killer czy Sukces.

Podobnie kolejne odsłony treningu – Skalpel 2 i Skalpel Wyzwanie – również lepiej nadają się do modelowania ciała, niż do odchudzania. Różnią się jednak stopniem trudności. Dla początkujących lepszym wyborem będzie klasyczny Skalpel, natomiast jego reedycje są przeznaczone dla zaawansowanych kobiet.

W przypadku początkujących dobrze sprawdzi się też Ekstra figura, program nazywany „pogromcą cellulitu”. Świetnie modeluje nogi i podnosi pośladki.

Podsumowując, aby wymodelować sylwetkę wybierz:

Skalpel (dla początkujących),
Ekstra figura (dla początkujących),
Skalpel 2,
Skalpel Wyzwanie (oba dla zaawansowanych).
Odchudzanie i modelowanie jednocześnie - wypróbuj te treningi

Ewa Chodakowska pomyślała też o tych dziewczynach, które chcą jednocześnie uzyskać szczupłą, jak i ładnie zarysowaną sylwetkę. Taki efekt pomoże ci uzyskać trening Rewolucja oraz HOT BODY.

HOT BODY reklamowany jest hasłem: modelowanie & max spalanie. W czasie jednej sesji spalisz nawet 600 kcal oraz ujędrnisz kluczowe partie ciała, takie jak brzuch, uda i pośladki. Jednak uwaga: to dość trudny zestaw ćwiczeń, wymaga dobrze opanowanej techniki i mocnych mięśni stabilizujących.

Rewolucja z kolei podzielona została na 5 segmentów, z których każdy poświęcony został innej partii ciała. W treningu ćwiczenia kardio przeplatają się ze wzmacniającymi. Można zrobić cały trening za jednym zamachem (wtedy trwa 50 min) lub podzielić go na mniejsze partie po 10 min. Z tego względu Rewolucja będzie odpowiednim programem dla osób początkujących.

Agnieszka Knapik-Bilska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe