Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łukowie [FOTO] [WIDEO]

  • 11 listopada 2020, 20:21
  • Michał Żurawski
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łukowie [FOTO] [WIDEO] Urząd Miasta Łuków, Łukowski Ośrodek Kultury
Miasto Łuków, Powiat Łukowski, Gmina Łuków oraz Łukowski Ośrodek Kultury w tym roku zaprosiły mieszkańców Łukowa na "inne" niż dotychczas świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Łukowie.

Obchody w zmienionej formule w całości można było obejrzeć na żywo za pośrednictwem internetu. 

Łukowskie obchody Święta Niepodległości zorganizowano tak, aby zachować wszelkie zasady obwiązujące w czasie pandemii. Nie było pocztów sztandarowych, ani okolicznościowych wystąpień. Odbyła się natomiast Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą odprawiono w kościele Przemieniania Pańskiego. Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Jerzy Cąkała. Obecni też byli ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek oraz proboszczowie emeryci: ksiądz Jan Kurek oraz ksiądz Antonii Pietruszka. Homilię wygłosił ksiądz Tomasz Kostecki. Mówił o narodzie. O wspólnocie. O tym, byśmy zawsze pamiętali, że „jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”.

Zaraz po zakończeniu Mszy Świętej z krótką częścią artystyczną wystąpili recytatorzy z Teatru Poezji ŁOK i wokalistki z Fabryki Piosenki. Następnie przed tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej spotkały się delegacje władz samorządowych. Po odegraniu hymnu, złożono kwiaty przed tablicą POW. Na zakończenie na trąbce zagrał Antoni Fartushnyi.

Na zakończenie łukowskich obchodów Święta Niepodległości w godzinach 12:00-14:00 na placu Wolności i Solidarności można było obejrzeć zarejestrowany wcześniej koncert polskich pieśni patriotycznych „Dźwięki wolności" przygotowany przez lubelskich muzyków ze stowarzyszenia "Wschód Kultury" oraz montaż fotografii wraz z recytacją przedstawiający Łuków w okresie między wojennym oraz powojennym. 

za podlasie24.pl

Zapis wideo obchodów:


Zapis koncertu:


„Łuków z okresu 20-lecia międzywojennego” oraz „Łuków z okresu 1939-1945”:

 

Michał Żurawski

Zdjęcia (67)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Łukowski Ośrodek Kultury z siedzibą w Łukowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe